facebook

“Українська мова – один із наших символів та інструментів незалежності” – Олег Сенцов

Українська мова є одним із символів та інструментів незалежності України.
Як передає “Цинічний Львів”, про це в інтерв’ю виданню “Факти” заявив український режисер, колишній політв’язень Олег Сенцов.

“У побуті продовжую спілкуватися російською, але пишу пости українською, намагаюся більше розмовляти з носіями мови. Усі, хто знає мене, фіксують прогрес… Українська мова – це один із наших сьогоднішніх маркерів і важливих символів та інструментів незалежності”, – підкреслив Сенцов.

На його думку, якби в Україні не тривала війна, мовне питання не було би проблемним.

“До війни я українську добре розумів, але взагалі не розмовляв і не писав нормально. Вивчав у школі, але в нас цей предмет викладали слабко. Наразі це усвідомлений вибір. Вважаю, що правильно знати українську мову і розмовляти нею. Якби не було війни, це не було би проблемою. А війна є. І “русский мир” нікуди не подівся”, – зазначив Сенцов.

Зазначимо, 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови в усій країні в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Джерело.

Close