facebook

У березні до Землі наблизиться величезний астероїд

За даними досліджень NASA, 21 березня до Землі наблизиться величезний астероїд, шириною 600 метрів. У найближчій точці небесне тіло буде знаходитися в двох мільйонах кілометрів від нашої планети.

Про це повідомляє Naked Science.

За прогнозами, діаметр астероїда складе близько 914 метрів, а ширина – від 440 до 680 метрів. Його назва – 2001 FO32 – данина поваги дослідницькій програмі Lincoln Near-Earth Asteroid Research (LINEAR), під час якої астрономи і відкрили астероїд.

Швидкість небесного тіла складе близько 124 000 кілометрів на годину, це вище, ніж швидкість, з якою пролітає більшість астероїдів.

Причиною швидкого зближення є незвичайна орбіта цього астрономічного об’єкта. Вона нахилена на 39 градусів до площини орбіти Землі. 2001 FO32 наблизиться до планети на відстань в п’ять разів більше, ніж відстань до Місяця. В астрономічних масштабах це небагато, в березні 2001 року FO32 класифікували як «потенційно небезпечний астероїд», але загрози його зіткнення із Землею немає.

Наближення астероїда 21 березня надасть астрономам можливість отримати більш точне уявлення про його розміри і альбедо, дізнатися його приблизний склад. Зокрема, вивчаючи спектр світла, відбитого від поверхні астероїда, астрономи збираються виміряти «відбиток» хімії мінералів.

Дослідження хочуть провести за допомогою 3,2-метрового інфрачервоного телескопа, розташованого на вершині гавайського острову Мана-Кеа і інфрачервоного спектрографу SpeX.

«Зараз про об’єкт відомо небагато, а завдяки його наближенню ми можемо дізнатися щось нове», – зазначив Ленс Беннер, вчений з Лабораторії реактивного руху NASA.

Джерело.

Close