facebook

Хто міг би стати президентом України: з’явилося свіже опитування

Якби найближчим часом в Україні відбулися президентські вибори, найбільшу підтримку громадян у першому турі отримали б чинний гарант Володимир Зеленський (19% усіх опитаних або 27% тих, хто візьме участь у виборах і визначився з кандидатом) та Петро Порошенко (13,5% і 20% відповідно).

Хто міг би стати президентом України: з'явилося свіже опитування

Про це свідчать результати соціологічного опитування Центру Разумкова, опубліковані у вівторок, 16 березня. Нижче за рейтингом розташувалися б співголова ОПЗЖ Юрій Бойко (13% і 17%), лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко (8% і 10%) та колишній глава СБУ і лідер партії “Сила і честь” Ігор Смешко (5% і 6%).

Три та менше відсотків підтримки отримали б лідер партії “Українська стратегія Гройсмана” Володимир Гройсман, представник ВО “Свобода” Руслан Кошулинський, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко, екснардеп партії “Опозиційний блок” Олександр Вілкул та мер Києва Віталій Кличко.

У тому разі, якби від ОПЗЖ балотувався б не Юрій Бойко, а Віктор Медведчук, голоси б розподілилися так: Зеленський – 19% і 28%, Порошенко – 13,5% і 20%, Тимошенко – 8% і 10,5%, Медведчук – 6% і 8%, Смешко – 5% і 7%, Гройсман – 3% і 4%, Разумков – відповідно 3% і 4%. Всі решта – три або менше відсотки.

У другому турі Зеленський переміг би Бойка, Порошенка та Разумкова. Зі свого боку, Разумков випередив би Порошенка та Бойка, а останній програв би Порошенку.

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Раніше ми писали про те, які партії пройшли б до Верховної Ради України, якби вибори відбулися найближчим часом. Учасники опитування назвали чотири політичні сили.

Джерело.

Close