facebook

Побічний ефект. У деяких вакцинованих пацієнтів зникають симптоми тривалого COVID-19

Медики в США описали вже кілька випадків, коли у людей, які перенесли коронавірус, а потім отримали вакцину, фіксується різке поліпшення самопочуття.

Зокрема, жінка, яка тривалий час страждала від наслідків COVID-19, сказала, що її симптоми зникли через 36 годин після введення другої дози вакцини.

34-річна Аріанна Айзенберг сказала, що вона відчувала м’язові болі, безсоння, втома і туман в мозку протягом восьми місяців після хвороби. Ці симптоми є типовими для так званого «тривалого COVID». Але через 36 годин після отримання другої дози вакцини COVID-19 її симптоми зникли.
Історія Айзенберг — одна з декількох, що описують подібний ефект. Деніел Гріффіт, лікар-інфекціоніст і дослідник Колумбійського університету, розповів, що близько третини його тривалих пацієнтів з COVID-19 повідомили, що їм стало краще після вакцинації.

Крім того, в одному невеликому дослідженні Брістольського університету Великобританії, яке не проходило експертної оцінки, вивчалася вакцинація людей з тривалими симптомами COVID-19. Вчені вакцинували 44 людини з тривалим COVID-19 і порівняли їх реакцію з групою таких же «далекобійників», яким щеплення не було зроблено.

Вони повідомили, що у тих, хто отримав вакцину, спостерігалося «невелике загальне поліпшення тривалих симптомів COVID-19». Однак автори заявили, що це могло бути пов’язано з ефектом плацебо.

Це всього лише один з серії загадкових звітів про тривалий перебіг COVID-19. Вчені також не можуть пояснити, чому більшість людей, у яких розвивається тривалий COVID-19, — жінки, хоча деякі вчені вважають, що це може бути пов’язано з тим, що у жінок, як правило, більш сильна імунна відповідь, ніж у чоловіків.

Але цей стан досі не вивчений. Конгрес виділив Національному інституту охорони здоров’я США більше $ 1 млрд на вивчення тривалого COVID-19.
Дослідження вчених з Оксфорда також показало, що госпіталізовані пацієнти особливо схильні до психічних ускладнень, хоча навіть не госпіталізовані зіткнулися з підвищеним ризиком таких проблем, як депресія і інсульт.

Результати, які ще не пройшли експертну оцінку, додають все більше доказів того, що коронавірус може викликати короткострокові і довгострокові проблеми з когнітивним і психічним здоров’ям. Поки невідомо, як довго вони збережуться.

Минулі дослідження показали, що COVID-19 може мати різноманітні когнітивні і неврологічні наслідки, включаючи головні і м’язові болі, сплутаність свідомості і запаморочення, судоми та інсульти, а також набряк мозку. Ті, що вижили також повідомляли про страхітливі галюцинації, проблеми з координацією і провалах в пам’яті.

Джерело.

Close