facebook

В Україні подорожчають квартири: як виростуть ціни

В Україні після завершення місцевих локдаунів ціни на ринку нерухомості можуть підвищитися в середньому на 5%. Водночас на первинному ринку очікується подорожчання до 6%, на вторинному – до 10% (у травні-червні, на однокімнатні квартири в будинках, побудованих після 2000-го).

В Україні подорожчають квартири: як виростуть ціни

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”. “На вторинному ринку житла, незважаючи на наявну можливість для укладення угод, очевидним є зростання відкладеного попиту на термін від 2 до 4 тижнів. До того ж зростання цін сконцентровано здебільшого на 1-, 2-кімнатних квартирах у вдалих локаціях”, – сказав президент Асоціації ріелторів України Юрій Піта.

За його словами, важливою причиною зростання цін на житло може стати прискорення інфляції в Україні. Піта нагадав, що з початку 2021 року інфляція склала 8,5% і перевищила прогнози, закладені в держбюджет.

“Кілька столичних забудовників уже анонсували травневе збільшення вартості квадратних метрів щонайменше на 5-10%. Звичайно, таку стратегію можна сприймати не тільки як коригування цін на тлі зростання курсу долара, але і як спробу викликати штучний ажіотаж, щоб уже зараз збільшити кількість угод. Але такі спекуляції несуттєво позначаються на рівні продажів”, – пояснює експерт.

Водночас ціни на заміську нерухомість, яка стає дедалі популярнішою серед покупців, виростуть. “Оренда заміських об’єктів може подорожчати на 5-7%, передусім через високий попит на таку нерухомість напередодні літнього періоду”, – додав Піта.

У сегменті нежитлової нерухомості найближчими місяцями цінові коливання можливі в межах 1-2%. Але на фасадні об’єкти у вдалих локаціях збережеться досить високий попит. Це здебільшого квартири на перших поверхах, переведені в нежитловий фонд або приміщення на перших поверхах новобудов. На них, відповідно, ціни будуть рости швидше.

Нагадаємо, вартість квадратного метра в житлі комфорт-класу до кінця 2021 року підвищиться до $2 тис. У 2014-му в Україні сильно просіла вартість нерухомості через турбулентність в економіці та війну. При цьому після стабілізації ситуації 2016 року економіка почала зростати. Архітектор пояснює, що нерухомість останньою з усіх галузей “наздоганяє” зростання економіки.

Джерело.

Close