facebook

Коли син поскаржився на вчительку, я вирішила купити йому годинник з прослуховуванням. І дізналася для себе багато нового

Моя подруга Наташа розповіла мені днями таку історію. Наші діти ходили в один клас в Одеську школу. Наші діти швидко здружилися і ми, мами, теж. Зараз, коли я живу в РФ, ми продовжуємо спілкуватися по вайберу.

Наша Одеська школа вважається звичайнісінькою середньою школою. Ми її вибрали тому, що навчання ведеться російською мовою, нам це важливо — Одеса все ж російськомовне місто. Вчителька, про яку піде мова, мені особисто сподобалася з першого погляду. Це саме та вчителька, про яку говорять — від Бога. Уважна, грамотна, ввічлива, уроки веде цікаво. До кожної дитини індивідуальний підхід. У чому це виражалося? Наприклад, у одного хлопчика важко проходила адаптація, він не ходив в дитячий сад і половину першого класу просто просидів під столом.

А моя дочка дуже погано говорила. Педагог знайшла до них підхід, до кінця першого класу хлопчик сидів уже за столом, добре вчився і з усіма дружив. А на дефект мови моєї дитини ніхто не звертав уваги — вчилася на відмінно і не соромилася відповідати. І ось одного разу Наташа скаржиться мені, що вчителька занадто прискіпується до її сина Тимура. Я не вірила своїм вухам! Ну не може людина за півроку з розуміючого і уважного педагога перетворитися в мегеру, яка постійно кричить! Але Наташа твердила: — Я вірю дитині; він приходить додому і плаче, що на нього вчителька кричить і ні за що ставить двійки по поведінці. Він уже просить поміняти школу, не хоче вчитися. З вчителькою говорила, вона сказала, що до Тимура не чіпляється, він перебільшує. Що я можу сказати? У неї хлопчик самий звичайний, вчиться добре, прекрасно малює, ліпить. Чи не хуліган. Потім Наташа зателефонувала мені і сказала, що купила Тимуру смарт-годинник із підслуховуючим пристроєм, щоб дізнатися, що саме відбувається в класі. Через кілька днів Наташа мені подзвонила: — І що ти думаєш? Я слухала, що відбувається під час уроків, в їдальні, на перервах. Мій Тимур бреше! І добре, що я дізналася це таким чином, а не кинулася міняти школу — такого педагога ще треба пошукати! Виявилося, що вчителька зверталася до Тимура, а він просто ігнорував її, провокував на крик.

Хоча в 80% випадках голос все-таки не підвищувався, а зауваження за поведінку продовжували сипатися в щоденник. Ще Наташа дізналася, що навпаки, вчителька на перерві намагалася з Тимуром поговорити і пояснити незрозумілий навчальний матеріал. Крім того, для неї було відкриттям, що вчителька дуже цікаво викладає, часто в ігровій формі підносить нову тему, постійно хвалить дітей, а якщо дитина не готовий відповідати у дошки, вона пропонує зробити завдання за партою, не бентежачись сторонніх очей. Тепер стояло серйозна розмова з сином.

Джерело.

Close