facebook

У МОЗ пояснили, коли потрібно робити щеплення тим, хто перехворів на COVID-19

У МОЗ пояснили, коли потрібно робити щеплення тим, хто перехворів на COVID-19

Людина, яка перехворіла на коронавірусну хворобу (COVID-19), може отримати щеплення через 6-8 місяців після одужання. Це стосується пацієнтів, які не належать до групи ризику.

Про це в ефірі “UA: Українське радіо” повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін. Він зазначив, що для людей із групи ризику щеплення потрібно отримувати відразу після одужання та після завершення первинного циклу реабілітації.

“Щодо антитіл, то немає референтного рівня антитіл, щоб не захворіти”, – сказав медик.

Кузін підкреслив, що вчені довели, що вакцина проти COVID-19 не впливає на РНК або ДНК, геном людини, не змінюючи нічого в організмі.

Головний санітарний лікар запевнив, що в нашій країні застосовують безпечні препарати, що рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Над вакцинами здійснюється державний контроль.

“Вакцини пройшли два повноцінних етапи досліджень, і вже завершується третій етап клінічних досліджень, а це вже фінальний етап безпеки вакцини”, – сказав він.

Раніше Кузін зазначив, що в Україні можуть розглянути можливість введення третьої (бустерної) дози вакцини проти коронавірусу (COVID-19). Такі щеплення першими будуть пропонувати людям із хронічними захворюваннями.

Джерело.

Close