facebook

В Україні перерахують ціни на квартири: скільки коштуватиме житло

В Україні квартири до кінця року подорожчають на 10-15%. На зростання цін може вплинути активізація іпотечного кредитування і подорожчання будівництва.

Про це в коментарі OBOZREVATEL повідомив експерт з нерухомості Віталій Шокал. За його словами, активне зростання ціни, яке тривав останні пів року (десь на рівні 10-15%), зараз припинилося. Далі квартири будуть дорожчати, але менш відчутно.

“За відчуттями – до зими стрімкого зростання ціни на нерухомість в житловому секторі не буде, оскільки попит і пропозиція досягли якогось певного рівноваги, – говорить експерт. – Раніше було відкладено попит під час карантину, що і вплинуло на зростання цін. Зараз же незадоволений попит залишився тільки в бюджетному сегменті. Там збільшення вартості може бути більш відчутним. Думаю, подорожчання в середньому може бути на рівні 5-10% до кінця року”.

На думку Шокала, на ціну житла найбільше впливають такі чинники:

Здешевлення кредитування.

Зростання попиту і ціни на оренду квартир, який сприяє тому, щоб частина орендарів задумалася про житло в кредит.

Зростання ціни на первинну нерухомість, що тягне за собою зростання цін на вторинному ринку.

Сезонність.

“Як показує досвід попередніх років, останні 3 місяці осені – це активний діловий сезон, тому в цей період кількість угод завжди вища, ніж у неактивні зимові й літні періоди. А підвищений попит завжди тягне ціну вгору”, – розповідає Шокал.

Серед факторів, які впливають на вартість житла, але меншою мірою, експерт називає вартість газу. Від нього залежить ціна цементу, бетону, пінобетону, арматури та інших матеріалів. Зростання цін на матеріали робить новобудови більш дорогими, а вони тягнуть за собою і подорожчання на вторинному ринку.

Зазначимо, за даними великого агентства нерухомості, середня ціна на квадратний метр житла в Києві перевищує 1,3 тисячі доларів. Найдешевше житло в Солом’янському районі – близько тисячі доларів за квадратний метр.

Мінімальна ціна на однокімнатну квартиру в Києві у вересні сягнула 16 тис. доларів, при цьому площу житла в агентстві не вказали.

Як раніше писав OBOZREVATEL, ціни на нерухомість в Україні у 2022 році продовжать зростати. При цьому преміальний сегмент є найбільш недооціненим, а тому і подорожчання в ньому виявиться найістотнішим.

Джерело.

Close