Самостійно відрізнити коронавірус від застуди дуже складно, тому у разі появи будь-якого симптому варто зробити ПЛР-тест.
Хворі на COVID-19 часто страждають від “ковідного” кашлю, який дуже схожий на той, який буває у разі застуди. Утім, важливо розрізняти різновиди кашлю, щоб вчасно запобігти ускладненням.
Про це пише The Mirror.
Коронавірус дуже схожий на застуду. А такі симптоми, як нежить, кашель і жар, можуть збити з пантелику хворих, адже визначити різницю буває складно. Отже, якщо ви страждаєте від застуди і турбуєтеся, що у вас може бути COVID-19, пропонуємо перелік особливостей кашлю у разі коронавірусу.
На “ковідний” кашель скаржиться щонайменше 68% інфікованих. Відповідно до спільного звіту ВООЗ і Китаю за лютий 2020 року, сухий кашель є другим за поширеністю симптомом коронавірусу.
Сухий кашель означає, що ви кашляєте без мокротиння, і у хворих на на коронавірус цей кашель часто дуже глибокий і “йде” з нижньої частини легень, на думку медичних експертів.
Однак, сухий кашель не обов’язково означає, що у вас COVID-19, оскільки він також може бути викликаний алергією, впливом сухого повітря, курінням та іншими захворюваннями, такими як астма. Фахівці кажуть, що самостійно відрізнити недугу дуже складно, тому необхідно у разі появи будь-якого симптому зробити тест. Адже хвора людина може заражати інших, у яких перебіг недуги може бути важким, а інколи і фатальним.
Якщо у вас постійний кашель, жар або зміни нюху / смаку, найкраще зробити ПЛР-тест і залишатися вдома до повного зникнення симптомів, навіть якщо перші кілька тестів дали негативний результат.
Всім, хто страждає на респіраторні симптомами, також рекомендується звернутися за медичною допомогою, якщо їхнє здоров’я погіршується і з’являються такі симптоми, як задуха, посиніння губ, біль у грудях або кашель з кров’ю.
Якщо кілька тестів на коронавірус дали негативні результати, можна з упевненістю припустити, що ви страждаєте від простої застуди.
Найкращий спосіб одужати від будь-якої звичайної застуди, незалежно від того, наскільки вона важка, – це пити багато рідини, наприклад гарячу воду з медом і лимоном у разі ангіни та максимально відпочивати.