facebook

В Україні розширили механізм арешту рахунків боржників: як будуть “вибивати” гроші

В Україні автоматичний арешт рахунків тепер загрожує всім боржникам, в тому числі неплатникам аліментів.

Про це йдеться в наказі Мін’юсту.

Арештувати рахунки можуть за борги по сплаті тіла кредиту або відсотків по ньому, за борги по сплаті аліментів, або несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Механізм арешту рахунків буде наступний:

Виконавець (державний або приватний) за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) створює та надсилає до банків вимогу про отримання інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника.

Банки не пізніше, ніж за годину робочого часу після отримання вимоги, за допомогою системи автоматизованого арешту коштів, надсилають виконавцю відповідну інформацію.

Виконавець за допомогою АСВП створює та надсилає до банків, в яких відкрито рахунки боржника, постанову про арешт коштів.

Банки накладають арешт на кошти, що перебувають на рахунках боржника, і повідомляють про це виконавця за допомогою системи автоматизованого арешту.

Виконавець за наявності коштів на рахунку боржника за допомогою АСПП створює та надсилає до відповідних банків платіжні вимоги на примусове списання коштів.

Банки примусово списують кошти з рахунків боржника та перераховують їх на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, з яких кошти потрапляють до стягувачів.

Нагадаємо, що в лютому 2021 року держвиконавці отримали допуск до інформації про номери банківських рахунків боржників та залишок коштів на них.

В березні Верховна Рада прийняла закон про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. При роботі з боржником колекторам заборонять прямо загрожувати, шантажувати, вводити в оману, телефонувати вночі або приховувати номер.

Джерело.

Close