facebook

Мобілізація в Україні: адвокат обурився нюансом щодо військової служби за місцем проживання

Наразі дозволено вручати повістки будь-де, незалежно від місця реєстрації чи перебування на військовому обліку.


Адвокат Ростислав Кравець відповів на запитання про проходження військової служби за місцем реєстрації військовозобов’язаного. У своєму YouTube-каналі він пояснив, що у Законі України “Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку” є така норма, що певні обставини надають право відстрочки від мобілізації. Однак у разі, якщо особи, зазначені в тих абзацах, які дають право на відстрочку від мобілізації у період воєнного стану, особливий період, можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

За його словами, зазвичай логічно у разі, якщо особа пішла на військову службу й, наприклад, має трьох дітей чи усиновила дітей і дала згоду на мобілізацію, чи особа з інвалідністю, і їй потрібно проходити певне лікування, звичайно, це зручно робити за місцем проживання, а не будь-де.

“Ніби все зрозуміло йлогічно, однак у законі такого немає. Тим більше з огляду на ті зміни, які були внесені в положення про центр комплектації”, – каже адвокат.

Він нагадав, що наразі дозволено вручати повістки будь-де, незалежно від місця реєстрації чи перебування на військовому обліку військовозобов’язаного.

 

“Тобто якщо ми в комплексі беремо і читаємо ці зміни, що можуть вручати будь-де повістки, і читаємо цю статтю, що можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання. Яким чином можна це читати? Можна читати на військову службу за місцем проживання, а можна читати, що призвані на військову службу за їхньою згодою тільки за місцем проживання. Призвані: а проходити військову службу – нічого про це немає”, – звертає увагу Кравець.

Нові правила військового обліку в Україні
Із 7 квітня 2023 року ТЦК можуть вручати повістки військовозобов’язаним незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.

За ігнорування повістки у період воєнного стану в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Адвокат пояснив, як реагувати на новий “сюрприз” від військкоматів

Він каже, що ви можете “спіймати” штраф від ТЦК, навіть якщо не отримували повістку.

Адвокат Роман Сімутін звернув увагу на такий нюанс в Україні під час мобілізації, як штраф від територіального центру комплектування за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку.

У своєму YouTube-каналі він розповів, що нерідко українці дізнаються про штраф від ТЦК лише через кілька місяців. А на оскарження такого рішення є лише 10 днів.

Насамперед адвокат радить разом із позовом подавати заяву про поновлення строку на оскарження постанови. “Найпоширеніший випадок, коли ви дізналися про штраф, – це відкриття виконавчого провадження. З моменту, коли виконавець на ваш запит надасть цю постанову, починається відлік 10 днів”, – каже Сімутін.

Він додав, що саме за цей час ви повинні подати позов та заяву про поновлення строку на оскарження, де зазначити, що дізналися про штраф декілька днів тому від відповіді виконавця.

“Не збирайте докази і не чекайте відповіді від ТЦК про причини накладення штрафу – ви просто банально не встигнете у десятиденний строк. І обов’язково витребуйте не матеріали виконавчого провадження, а саму постанову про накладення штрафу”, – заявив правник.

У позові він радить звернути особливу увагу на момент вручення повістки та розгляд самої справи без вашої участі. Адже якщо вам не вручили повістку, то з імовірністю 90% ваш підпис просто підроблений.

Крім того, продовжив Сімутін, про час та місце розгляду справи вас обов’язково повинні були належно повідомити з ТЦК: не можна винести постанову і притягнути вас до адмінвідповідальності, тобто накласти штраф без належного повідомлення про розгляд справи, наприклад, у приміщенні ТЦК.

“Якщо у справі такі відомості будуть відсутні, ви однозначно виграєте справу, бо це серйозний “косяк” останніх”, – каже адвокат.

Й, підсумовуючи, він порадив обов’язково скасовувати постанову про накладення штрафу, “інакше вам загрожуватиме кримінальне переслідування”.

Адвокат Ростислав Кравець про штрафи за ухилення від мобілізації
Військовозобов’язаних українців лякають штрафами за ухилення від мобілізації. Тож адвокат Ростислав Кравець порадив, як оскаржити такі рішення. Він зазначив, що якщо вам не вручали повістку, ви можете оскаржити рішення про штраф, щоб у майбутньому він не переріс вже кримінальне провадження. На оскарження у вас є лише 10 днів.

 

Джерело.

Close