Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроект №9363 щодо цифровізації виконавчого провадження. Цей документ спрямований на боротьбу з боржниками, насамперед з тими, хто винен державі. Згідно із законопроектом пропонується розширити функціонал електронної системи, насамперед щодо взаємодії виконавців з державними органами, банками, іншими фінансовими установами, небанківськими постачальниками платіжних послуг, емітентами електронних грошей.
Про це у своєму ютуб-каналі розповів адвокат Тарас Никифорчук.
За його словами, цей законопроект також передбачає взаємодію між Єдиним реєстром боржників та іншими реєстрами з метою недопущення відчуження боржником майна.
“Щоб ви розуміли, ситуація з боргами у нас дуже плачевна. Оскільки працює державна виконавча служба, то це, звичайно, жах. Але хочу сказати, що зараз ситуація звичайно покращилася, зараз вже з’явилися ці реєстри, ситуація змінилася. Ще хочу сказати, що в Цьому новому законопроекті йдеться про те, що було б непогано ще й забирати у громадян депозити. Тобто, якщо є якась заборгованість, виконавці ці депозити заарештовують та списують кошти у громадян”, – каже юрист.
За його словами, Україна йде європейською практикою, і інститут приватних виконавців у нас був створений у рамках цієї практики. І вони мають право лише на рівні з державними виконавцями вилучати кошти у боржників. При цьому адвокат зазначає, що в Україні поки що не така вже плачевна ситуація зі стягненням коштів у боржників.