facebook

Все розпочнеться вже за два місяці: Українців попередили про масові перевірки зі штрафами

На ФОП очікують серйозні перевірки.

З 1 жовтня набирає чинності відповідальність за порушення закону про фіскалізацію продажів (РРО). Спочатку депутати планували повернути штрафи за незастосування РРО з 1 липня, проте термін було відкладено на останній момент. Про це розповіла у матеріалі для NV Бізнес власниця бюро Alfa Gold Олександра Герасименка.

Підприємства, які займаються продажем підакцизних товарів, залишаються без змін, оскільки вони вже повинні були застосовувати фіскалізацію для всіх продажів. Інші компанії мають готуватися до повноцінних перевірок та штрафів з 1 жовтня, якщо досі не запровадили систему фіскалізації.

Однак у новому законі є важливе роз’яснення, на яке всі чекали. Платники податків звільняються від відповідальності за порушення у сфері застосування РРО, скоєні з 1 січня 2022 року по 1 жовтня 2023 року, а також за порушення у сфері сплати ЄСВ з початку воєнного стану до 1 серпня 2023 року.

Новий закон скасовує мораторій на проведення планових податкових перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг. Однак для решти підприємців планові перевірки тимчасово відстрочені до припинення або скасування воєнного стану.

Якщо платник сплатить додатково нараховані суми податків або ЄСВ протягом 30 днів, він буде звільнений від штрафів та пені, що застосовуються до цих сум.

Також з 1 серпня 2023 року і до кінця воєнного стану встановлюється мораторій на проведення документальних перевірок з питань сплати ЄСВ.

З 1 серпня 2023 року до 31 липня 2025 року, але не пізніше закінчення воєнного стану, запроваджуються знижені розміри штрафів для індивідуальних підприємців на єдиному податку (ФОП на ЄП). За порушення передбачаються такі штрафи: 25% замість 100% за перше порушення та 50% замість 150% за кожне наступне. Важливо відзначити, що це зниження не поширюється на платників ПДВ та продавців підакцизних товарів.

На цей час штрафи, пов’язані з фіскалізацією, вважаються тимчасовими. Це означає, що для ФОПа на ЄП перше порушення, таке як недотримання правил оформлення чека, підлягає штрафу 25%. За кожне подальше порушення щодо окремих чеків передбачено штраф у розмірі 50%. Для інших порушників ці штрафи становлять 100% та 150% відповідно.

Також встановлюються штрафи за такі порушення: за нездатний z-звіт — штраф у розмірі 850 гривень, за відсутність контрольної стрічки або спотворення даних про проведені розрахункові операції — штраф становить 510 гривень. Під час роботи з підакцизними товарами передбачено штраф у розмірі 5100 гривень за фіскалізацію без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

Джерело.

Close