facebook

Порушникам доведеться платити: українців терміново попередили щодо показань лічильників за газ

Україна стикається з проблемою “скручування” показань газових лічильників під час перевірок. Адже недобросовісні споживачі намагаються уникнути високих платежів за спожите паливо по тарифам за газ.

Однак, такі дії призводять до неприємних наслідків, і споживачі, в результаті, змушені сплатити набагато більше, ніж вони намагалися “заощадити” на своїх платіжках по тарифу за газ. today.politeka.net

Лише у Рівненській області було виявлено 58 випадків втручання в роботу газових лічильників, щоб менше сплачувати по тарифу за газ. Після виявлення такого порушення фахівці обласного газового підприємства складають акт про порушення, який споживач має підписати. Навіть якщо він відмовиться підписати акт, документ залишиться дійсним, і це дозволяє працівникам підприємства подати справу на розгляд до суду.

Після складання акту, газовий лічильник надсилається на експертизу, де фіксуються факти втручання в його роботу. Після експертизи споживач зобов’язаний відшкодувати збитки, які були завдані, та сплатити за весь неврахований газ по тарифу на газ. Розмір компенсації визначає спеціальна комісія.

Також, споживач-порушник повинен сплатити вартість послуг перевірки, а також замінити лічильник на новий, щоб справно платити по тарифу за газ. Всі ці витрати значно перевищують суму, яку він намагався “зекономити” шляхом “скручування” показань лічильника.

Слід пам’ятати, що якщо споживач помічає неполадки в роботі свого газового лічильника, він повинен негайно звернутися до місцевого газового підприємства та повідомити про це. Це допоможе уникнути неприємних наслідків при наступних перевірках.

 

Джерело.

Close