facebook

Загальна мобілізація: Повний перелік вересневих нововведень – повинен знати кожен чоловік

Українцям розповіли про нововведення щодо мобілізації.

Зазначається, що Президент Володимир Зеленський наприкінці серпня згадав про посилення мобілізації – за його словами, із таким проханням звернулися військові. Однак поки що радикальних змін не планується: тоді ж Зеленський заявив, що спочатку потрібно навести лад з військкоматами та військово-лікарськими комісіями. Але секретар РНБО Олексій Данилов у майбутньому не відкинув додаткового призову. На сьогодні є інформація про те, які нововведення, пов’язані з мобілізацією, вже запровадили або лише анонсували владу.

Отже, минулого тижня Володимир Зеленський підписав указ про перевірку всіх рішень військово-лікарських комісій щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності до військової служби під час повномасштабної війни. Завдання має бути виконане за три місяці.

“Всіми випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці”, – зазначив президент. Міністерство охорони здоров’я та правоохоронці вже розробляють механізм перевірок.

У Верховній раді навіть говорили про можливість екстрадувати в Україну чоловіків, які виїхали за кордон підробленими довідками про непридатність до військової служби. Але ця ідея важко здійснити, крім того, деякі країни вже почали заявляти, що не видаватимуть ухилістів.

Одним із кроків для боротьби з корупцією у ВВК є їхня цифровізація: новий міністр оборони Рустем Умеров уже заявив, що планує цифровізувати всі процеси.

Крім того, Умеров анонсував запровадження електронного військового квитка та запуск єдиного реєстру військовозобов’язаних. Останнє нововведення готують вже досить давно, і воно не означає, що повістки вручатимуть онлайн.

У вересні Міністерство оборони розширило список хвороб, з яких військовозобов’язаних можуть мобілізувати:

2-В – клінічно виліковений туберкульоз;
4-В – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
5-В – безсимптомний ВІЛ;
12-В – порушення згортання крові, пурпуру, геморагічні стани, інші хвороби крові та кровотворних органів, деякі порушення із залученням імунного механізму, що повільно прогресують або зовсім не прогресують;
13-В – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
14-В – легкі короткочасні хворобливі прояви психічних розладів;
17-В – невротичні хвороби, пов’язані зі стресом, а також помірно виражені соматоформні розлади з короткочасними проявами або астенічним станом;
21-В – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
22-В – епізодичні та пароксизмальні розлади, крім епілепсії, з незначними порушеннями функцій органів та систем.
Тепер ВВК надаватиме військовозобов’язаним статус залежно від стану його здоров’я, можуть визнати:

придатним до військової служби;
тимчасово непридатним до військової служби, які потребують лікування чи спостереженні на певний період;
обмежено придатним для служби у воєнний час, але не придатною для служби у мирний час;
непридатним до військової служби зі зняттям з військового обліку.
Як пояснили, у Медичних силах ЗСУ та Міноборони, на службу закликають людей із хронічними хворобами, але здебільшого до навчальних центрів та підрозділів забезпечення. У разі, якщо у військового захворювання у тривалій ремісії (3-5 років) і це підтверджено лабораторними дослідженнями, то прийматимуться індивідуальні рішення щодо придатності чи непридатності.

Крім того, військові з певними захворюваннями не служитимуть у ДШУ, морській піхоті та СЗГ.

Також в Україні мають намір скасувати відстрочку для деяких студентів – законопроект зареєстрований у Верховній раді та його підтримало Міністерство освіти. Депутати пропонують, щоб відстрочка не поширювалася на чоловіків віком від 30 років, які вступають до навчального закладу та здобувають непослідовну вищу освіту.

Намагаємося, щоб студенти вступали до закладів освіти за власним бажанням, а не за вимушеними обставинами. На жаль, цифри вказують, що такі ризики є. рік, зокрема на 33 тисячі на магістерському рівні. Мабуть, деякі люди використовують вищу освіту, щоб обійти мобілізацію”, – заявили в МОН.

Джерело.

Close