facebook

Селянам та дачникам доведеться викласти до 6000 грн штрафу: за що можуть покарати

Українців попередили про штрафи за сезонне порушення.

Щороку з настанням осені дедалі більше українців почали наводити порядки на своїх присадибних ділянках. Багато хто забуває про популярне порушення, яке загрожує серйозним штрафом, пише ТСН.

Отже, йдеться про спалювання сухої трави, бур’янів, листя та гілок. Це не лише шкодить екології та здоров’ю, а й в Україні передбачено чималі штрафи за такі дії.

Так ось, під час спалювання листя, трави та бур’янів разом із димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Без доступу кисню з тліючого листя або трави виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини, які можуть спричинити проблеми з репродуктивним здоров’ям та розвитком, ураження імунної системи, гормональні порушення та рак.

Що стосується навколишнього середовища, то під час спалювання листя або трави руйнується ґрунтовий покрив та всі поживні речовини. З листям згоряють і корисні комахи, і насіння, і коріння рослин. А ще, родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через п’ять-шість років.

Спалювання листя і трави може закінчитися як адміністративної, а й іноді кримінальної відповідальністю. Це порушення низки правил у сфері впорядкування населених пунктів, а також закону “Про охорону атмосферного повітря”.

Які штрафи передбачені:

За спалювання сухої трави та листя передбачено штраф від 3060 до 6120 грн.
Водночас, для посадових осіб такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 грн.
Якщо спалювання відбувалося на території природно-заповідного фонду, штраф за це становить від 6120 до 12240 грн (для посадових осіб – від 21420 до 30600 грн).
За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці загрожують найбільші штрафи – 90 000–150 000 грн.
Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.
Слід зазначити, що спалювання сухостію під час воєнного стану може бути прирівняне до диверсій. У березні 2023 року Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за злочини проти засад нацбезпеки в умовах воєнного стану. Таким чином, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів додали навмисні підпали, у тому числі сухої рослинності.

Джерело.

Close