facebook

Перерахунок пенсій в Україні у 2024 році: чи варто очікувати на підвищення виплат

Перерахунок пенсій в Україні, експерти розповіли, коли саме він буде та чи варто очікувати на підвищення виплат в наступному році.

Перерахунку пенсії в Україні з 1 січня 2024 року не буде, коли варто його очікувати в 24-му році.

Експерти youtube-каналу “Банківський клуб” розповіли, що у січні 24го року українцям обіцяють збільшення прожиткового мінімуму, передбачено це законом про держбюджет на 2024 рік..
За словами спеціалістів, зазвичай разом із прожитковим мінімумом зростали і мінімальні пенсії в Україні та надбавки до них, але в наступному році це правило зміниться.

На початку листопада поточного 23го року Верховна Рада ухвалила закон “про держбюджет на 2024 рік”, який передбачає збільшення прожиткового мінімуму з 1 січня 24го року.

Через збільшення прожиткового мінімуму зазвичай відбувається автоматичний перерахунок мінімальних пенсій в Україні та всіляких надбавок до них.

Але у пункті вісім прикінцевих положень проекту закону про бюджет на наступний 24й рік зазначено наступне – встановити, що перерахунок, пенсії в Україні, надбавок підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб встановленого законом на 1 січня 2024 року – проводиться з 1 березня 2024 року разом зі здійсненням щорічної індексації пенсії в Україні.

Тобто жодного перерахунку пенсії з 1 січня 24 року не буде – це нововведення в кінці листопада затвердили остаточно.

Мінімальні пенсії в Україні та надбавки, що залежать від прожаткового мінімуму перерахують тільки в березні 24го року, тоді ж має відбутися і загальна індексація пенсії.

За таких обставин невеличкий перерахунок з 1 січня 24 року може торкнутися лише тих чия пенсія залежить від мінімальної зарплати, що також має зрости. частково це особи у віці старше 65 років із повним стажем та деякі “чорнобильці” а от зростання прожиткового мінімуму – збільшення пенсії – відтепер не гарантує.

 

Джерело.

Close