facebook

Великий піст в 2024 році: дата, головні правила та обмеження

Цей піст – найсуворіший для вірян

Кожного року, перед Воскресінням Христовим, християни дотримуються Великого посту. Цей піст найсуворіший і триває найдовше часу з усіх.

В цей період необхідно дотримуватись певних обмежень у їжі та духовній сфері. Що стосується страв, то під забороною опиняються молочні продукти, м’ясо та яйця. У 2024 році християни східного обряду Великдень будуть відзначати 5 травня.

Щороку Великий піст розпочинається за 48 днів до Великодня. У цьому році початок великого посту припадає на 18 березня. А закінчиться вже 4 травня. Великодній піст розпочинає Чотиридесятниця і завершує Страсна Седмиця (останній тиждень перед Воскресінням Христовим).

Як дотримуватися Великого Посту

Характерно, що під час Великого посту варто не тільки обмежуватись у їжі, але і духовно підготуватись до Воскресіння Христового. В цей період радять присвячувати багато часу молитвам, гарним справам та думкам про хороше. Суть в тому, щоб свято зустріти з чистими помислами та душею. Важливо, щоб все було щиро та йшло від серця. Священники говорять, що не так важливе обмеження в їжі, а очищення духовних помислів

Але варто пам’ятати, що постити варто безпечно. Не рекомендовано дотримуватися обмежень, якщо у вас є хронічні захворювання, які потребують особливого харчування.

Перехід ПЦУ на новий календар ніяк не вплинув на святкування Великодня та дні Великого посту. Ці православні християни вираховують дату Воскресіння іншим чином, аніж католики.

Джерело.

Close