facebook

Чоловіки не думали, що повістки почнуть вручати їм у цих місцях: за цю помилку буде 8 років ув’язнення, мобілізація триває

В умовах воєнного стану держава може накладати на громадян деякі обмеження прав та свобод. Наприклад, це може бути заборона на виїзд за кордон, а також залучення до лав мобілізованих.

Як інформує “24”, колишній суддя Верховного суду Віктор Шишкін розповів, чи є законним вручення повісток у громадських місцях. Він зазначив, що держава має шукати різні способи оповіщення.

Віктор Шишкін наголосив, що Стаття 64 Конституції визначає, що у разі введення надзвичайного чи воєнного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людей – із зазначенням строку дії цих обмежень. У статті Конституції зазначено, що держава “може обмежувати”, тобто остаточне рішення залишається за владою

У випадку війни в Україні, наприклад, закриття кордонів не можна трактувати як порушення прав людини. Це ж стосується і вручення повісток у громадських місцях. Держава повинна шукати способи оповіщення.

“Якщо людину не можуть застати вдома, то чому їй у такий спосіб не вручити повістку — повідомити про необхідність з’явитися у військкомат? Держава наразі вимушена шукати різні механізми оповіщення”,– зазначив Шишкін.

Екссуддя зазначив, що не може однозначно сказати, що все це неправильно.

Важливо! Водночас деякі права не можуть бути обмежені у жодному разі. Це, наприклад, примусове позбавлення людини житла чи права на оскарження дії держави в суді.

Чи можна поширювати інформацію про місце роздачі

Деякі телеграм-канали поширюють інформацію з локаціями, де представники ТЦК вручають повістки. Адвокат Роман Ухов зазначив, що немає якогось закону, який може забороняти мати сторінку чи канал. Однак відповідальність може бути у тому випадку, якщо особа поширює ту інформацію, розповсюдження якої є заборонено.

Наприклад, якщо особа точно вказує, що в якомусь районі Дніпра здійснюється вручення повісток, крім того, до цього додає фото чи відео з точним місцем, то такі дії правоохоронцями розцінюються як перешкоджання діям Збройних сил України.

Це можна інкримінувати як тяжкий злочин, що загрожує позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. Якщо ж в телеграм-пабліці є посиланням загального характеру. без конкретного місця, то особа може уникнути кримінальної відповідальності.

Джерело.

Close