facebook

В Україні 250 тисяч вчителів залишилися без зарплати

Згідно з даними Держстату, в січні поточного року зарплатна заборгованість в освіті за рік виросла в 10 (!) разів і склала 250 млн гривень.

В перекладі на людську мову – це місячна зарплата 250 тисяч вчителів, вихователів в дитячих садках і викладачів вишів (в середньому у галузі зарплата з усіма надбавками складає 7-10 тис). Я спеціально тут, можливо, дещо заменшую цифру, але порядок проблеми і так зрозумілий.

В середньому, борги в освіті не перевищують 2 місяці, а це значить, що в новий рік з зарплатним боргом ввійшли практично чверть мільйонів вчителів.

А тепер про нову ініціативу Міносвіти дати доплату вчителям, які щойно закінчили виш. Ми, знаємо, що міністр ніколи в школі не працювала і тому просто не розуміє, які це спричинить негативні настрої в колективах. Вчителі очікували збільшення зарплат, яке було закладене ще попередньою владою. Збільшення скасували. Потім багатьом людям затримують виплати. І нарешті, зараз новачки отримають по майже тисячі доларів без гарантії того, що через рік вони не підуть зі школи.

Куди розумніше було б просто нічого не робити, адже ця тисяча чи, точніше, 800 доларів, не дадуть стимул великій кількості молодих вчителів іти в школу. Одноразова виплата тут є лише одним із інструментів.

І все це на тлі “неможливо виховати дітей на 36 тисяч на місяць”.

Джерело.

Close