facebook

На пенсію у 60 років не виходьте: виплати будуть вищими, якщо пропрацювати довше

Розрахункова пенсія для українців може збільшитися в півтора рази без придбання додаткового стажу чи сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Для досягнення цього ефекту необхідно лише відкласти вихід на пенсію та продовжувати працювати.

У відповідь на запитання жительки Києва, яка має намір відмовитися від пенсії та продовжити роботу після досягнення 60-річного віку, Пенсійний фонд України повідомив, що відкладена пенсія буде зростати з кожним місяцем додаткової роботи.

Про це повідомляє сайт Технофан.

Таким чином, відстрочка виходу на пенсію і активна трудова діяльність можуть значно підвищити розмір відкладеної пенсії.

Якщо громадянин працює додатково, його відкладена пенсія збільшується відповідно до тривалості додаткової роботи. За кожний місяць роботи менше 60 місяців додається 0,5% до розрахункової пенсії.

У випадку, якщо робочий стаж перевищує 60 місяців, додається 0,75% за кожний місяць роботи. Наприклад, якщо особа працює 3 роки після досягнення 60 років, пенсія збільшиться на 18% (0,5% × 36). І при 6 роках роботи можна отримати додаткові 54% до розрахункової пенсії (0,75% × 72).

Відмова від пенсії на період роботи є обов’язковою умовою для того, щоб мати можливість отримувати додаткові відкладені кошти. Громадянин повинен попередньо подати заяву до Пенсійного фонду про відмову від пенсії на час роботи, інакше Фонд може автоматично призначити пенсію.

Важливо також враховувати індексацію пенсії, яка здійснюється щорічно із врахуванням інфляції. Індексація може призвести до збільшення розміру пенсії, і, таким чином, відмова від пенсії може не гарантувати півтораразове збільшення коштів через 6 років. Перед прийняттям рішення про відмову від пенсії важливо ретельно вивчити всі аспекти та ризики.

Джерело.

Close