facebook

В Україні хочуть заборонити кілька видів цигарок

В Україні планують оголосити новий етап війни з палінням. Під заборону можуть потрапити тютюнові викладки, “смачні” і “міцні” сигарети. Крім того, всі пачки хочуть зробити стандартизованими з великими фотографіями хворих органів курців. Вікове обмеження для покупки сигарет мають намір збільшити до 21 року.

Депутати внесли в Раду законопроект, що посилює боротьбу з курінням. Документ прирівнює використання електронних сигарет до звичайного куріння, і якщо документ ухвалять, то їх не можна буде використовувати в громадських місцях і продавати неповнолітнім, пише Znaj.

Щоб у дітей було менше спокуси купувати сигарети, всі пачки зроблять стандартизованим – незалежно від марки тютюнові вироби повинні бути темно-коричневого кольору без логотипів. Вони відрізнятимуться лише торговими назвами, які повинні бути уніфікованого кольору, шрифту і формату. Крім того, в обов’язковому порядку виробники повинні будуть розміщувати на пачках з двох сторін великі ілюстрації хворих органів завзятих курців.

В результаті медичні попередження будуть займати 65% упаковки, а не 50%, як зараз. На пачці також будуть міститись два попереджувальні написи: обов’язкова “Куріння вбиває” і комбінована – один з 14 варіантів. Розташовуватися такий напис має у верхній частині упаковки. Водночас розглядається питання збільшення штрафів за куріння в громадських місцях.

Також згідно з документом, всі вироби, які містять смако – й ароматичні добавки в будь-якому з компонентів забороняються до продажу. Під обмеження потрапляють і сигарети зі смаковими капсулами у фільтрах. Передбачається заборонити виробництво “міцних” сигарет. Водночас писати на пачці інформацію про вміст нікотину та смоли в димі сигарет заборонено.

Законопроектом буде заборонено не лише рекламу сигарет, але і їх викладення. В торгових мережах можна мати тільки прейскурант тютюнової продукції. А курилки поступово пропонують ліквідувати.

Фахівці прогнозують, що швидкого ефекту від закону не буде, але в перспективі він може знизити відсоток курців, зокрема, серед молоді. Щодо іншого боку закону – за даними Мінфіну, лише одна заборона на викладку сигарет здатна завдати бюджету збитків у розмірі 3,8 млрд грн на рік.

Варто зауважити, що згідно з глобальними опитуваннями дорослих про вживання тютюну в Україні (GATS) кожен п’ятий українець щодня курить тютюнові вироби – загалом це 7,2 млн дорослого населення. Але особливо критичною є ситуація з поширенням куріння серед молоді.

Джерело.

Close