facebook

Шалений дощ рине в цих областях, прогноз приголомшив синоптиків: де буде мороз у -12 градусів, гроза і снігопад

Наближається початок другого місяця весни. Встановлено, що у квітні абсолютний мінімум температури повітря в Україні за історію становив 5-16 градусів морозу в північних областях, в Карпатах – 17-22 градусів морозу. Синоптики пояснили, чи готуватися до подібних погодних сюрпризів цього року, а чи – до тепла?

Як інформує “Главред”, погода в Україні у квітні 2024 року здивує зміною температур – після сильного потепління до +25 градусів у перший день місяця, температура повітря знизиться, і в багатьох регіонах пройдуть дощі.

Заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко розповів, що для квітня характерне швидке наростання тепла.

“Уже за кілька діб температура вдень підвищиться до +22…+24 градусів. Але це короткочасне потепління, потім дещо похолодає, хоча температурний фон залишиться вищим за норму. Середньомісячна температура у квітні, як правило, 7-11 градусів тепла”, – сказав він.

Квітень також характерний тим, що на всій території України починають гриміти грози. Під час прояснень імовірні нічні заморозки.

Згідно з прогнозом Укргідрометцентру, у другий місяць весни середня місячна температура повітря перевищить норму на 1-1,5 градуса. Зокрема, тепліше за норму буде на Закарпатті, на Хмельниччині, на Буковині та в Івано-Франківській області. Пощастить із теплом і жителям Одеської та Вінницької областей.
У північних регіонах, у Львівській та Тернопільській областях очікуються середньостатистичні показники температури.

У середньому по країні повітря у квітні прогріється до +8…+13 градусів тепла, у гірських районах – 2-6 градусів тепла.

Узагальнений прогноз погодних сайтів meteofor і sinoptik свідчить, що квітень 2024 року в Україні буде теплим, заморозків не повинно бути, але й температурні максимуми перевищені не будуть.

Погода в Україні у квітні – прогноз для західних регіонів

2-3 квітня похолодає до +9…+11, почнуться дощі. У Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях очікуються зливи з першими грозами.

На Закарпатті, Хмельниччині та Буковині буде на кілька градусів тепліше, а опадів буде небагато.

Погода покращиться з 5-6 квітня, температура повітря підвищиться до +14…+18 градусів вдень і до +6…+10 вночі.

Нове зниження температури на 3-4 градуси очікується з 19 по 24 квітня скрізь, крім Закарпаття: тут буде вдень +14…+15. Надалі температура повільно повернеться до попередніх значень.

Найбільше дощів очікується на Закарпатті, у Тернопільській та Івано-Франківській областях.

З 25 квітня опади поступово припиняться, і можна буде вважати, що справжня весна нарешті прийшла.

1 квітня у Волинській, Рівненській, Житомирській, Чернігівській, Київській, Сумській областях та на заході країни буде сонячно і тепло.

Далі похолодає до +12…+13 градусів удень і до +3…+5 уночі, а в Сумській області стовпчики термометрів опустяться до +1…+2 градуси.

На Волині, Рівненщині та Сумщині прогримлять перші грози з сильними дощами.

Тепло повернеться наприкінці першого тижня квітня, опади припиняться, вдень на термометрах очікується +14…+16 градусів.

Нова хвиля похолодання і дощова погода прийде в регіон 18-20 квітня і затримається до 23-24 числа.

Надалі небо проясниться, а повітря прогріється до +15…+17 градусів вдень і до +7…+8 вночі.

Погода в центральних областях – прогноз на квітень

У Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській та Дніпропетровській областях синоптики не прогнозують ані “температурних гойдалок”, ані сильних злив із грозами.

1 квітня повітря прогріється до +20 градусів, а надалі майже весь місяць температура триматиметься в межах +14…+17 градусів.

На Вінниччині буде значно прохолодніше – температура повітря знизиться до +12…+13 градусів у період з 18 по 24 квітня.

У Черкаській та Полтавській областях найхолоднішим днем місяця може стати 4 квітня, коли температура ненадовго впаде до +9 вдень і до +5 вночі під впливом північного вітру.

Опадів у центральних регіонах буде небагато. Можливі незначні опади в другій і третій декадах місяця.

Погода в Україні – прогноз для східних регіонів

У Харківській, Донецькій та Луганській областях у квітні не буде значних коливань температури, опади – помірні.

Найпрохолодніше буде на Донеччині, де майже весь місяць протримається температура +14…+16 градусів вдень і +7…+9 вночі. Найтепліше – на Луганщині, тут удень термометри покажуть +17…+18 градусів, а в окремі дні потеплішає до +20…+21 градуса.

Донецька область лідируватиме за кількістю днів без опадів. Дощі, якщо й будуть, то незначні.

У Харківській області опадів буде найбільше – парасольки знадобляться три тижні з чотирьох. У другій половині квітня дощ йтиме щодня.

Погода на Півдні – прогноз на квітень 2024 року

В Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях і в Криму тепла весна в березні так і не настала. Не буде її, за прогнозами синоптиків, і у квітні.

В Одесі до середини квітня температура повітря підніметься до +12…+15 градусів, далі потеплішає до +20. Опадів майже не буде.

У Миколаївській області повітря прогріється до +17…+20 градусів удень, у Херсонській та Запорізькій областях очікується 16-18 градусів тепла. У Криму – буде на 1-2 градуси прохолодніше ніж на континентальній частині регіону.

У Запорізькій області можливі значні дощі 9-10 та 26-28 квітня.

Погода в Україні – прогнози на весну

Метеорологиня Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух прогнозувала, що погода в Україні навесні 2024 року буде доволі теплою – у деяких регіонах температура повітря очікується на один-два градуси вищою за кліматичну норму. Водночас заморозки й опади у вигляді снігу також не виключені.

Джерело.

Close