facebook

Щемітимуть жорсткіше, ніж ТЦК: військова поліція зможе зупиняти всіх і навіть вламуватися в житло

Військова поліція під час проведення заходів щодо затримання осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, а також за обставин, що загрожують життю та здоров’ю людей, буде наділена повноваженнями тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту та пішоходів на окремих ділянках вулиць та автомобільних доріг, а також зупиняти та проводити поверхневу перевірку з цією метою транспортні засоби, перевіряти у водіїв документи на право користування та управління ними, пише “Судово-юридична газета”.

Відповідні норми містить законопроект про Військову поліцію 6569-д, зареєстрований 31 травня, доки такі повноваження має Військова служба правопорядку. Новим законом її буде ліквідовано протягом 3 місяців.

Крім того, військова поліція у невідкладних випадках, пов’язаних з порятунком життя людей та майна або з безпосереднім переслідуванням осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом, зможе проникати у житло чи інше володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури. Це нові повноваження, яких Військова служба правопорядку не має.

Також законопроект передбачає, що у разі запровадження військового чи надзвичайного стану, Військова поліція бере участь у:

боротьбі з ворожими диверсійно-розвідувальними групами на території України;
охорони військових об’єктів, військових містечок та їх населення, сприяння його евакуації;
відновлення та підтримання порядку та дисципліни у військових частинах;
забезпечення дотримання особливого режиму в’їзду та виїзду, а також обмеження свободи пересування осіб та руху транспортних засобів тощо.
Військова поліція та її уповноважені посадові особи для забезпечення виконання покладених на них завдань мають право перевіряти у військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів, у тому числі у військовослужбовців інших військових формувань та правоохоронних органів, а на території військових частин та військових об’єктів також мають інші особи, документи, що засвідчують їх особу, та інші документи, необхідні для з’ясування питань, що належать до компетенції Військової поліції.

А також у випадках і на підставах, передбачених законом проводити особистий огляд вищевказаних осіб, огляд транспортних засобів, що перебувають при них, і вилучати документи та предмети, які є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення.

Крім того, ВП зможе:
викликати осіб для надання пояснень у справах про правопорушення, які перебувають у провадженні Військової поліції;
затримувати та тримати військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів на гауптвахтах Військової поліції;
зупиняти для перевірки документів та з’ясування належності до Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту осіб у військовій формі одягу, які мають виражені ознаки психічного розладу, алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння та створюють у зв’язку з цим реальну небезпеку для оточуючих, з негайним повідомленням або командирів (начальників) військовослужбовців для вирішення питання про їх негайний огляд у відповідних лікувальних закладах;
зупиняти військові транспортні засоби, у разі порушення їх водіями ПДР, за наявності ознак, що свідчать про технічну несправність транспорту або забруднення ним навколишнього середовища, або відомостей про те, що він використовується з протиправною метою або не за призначенням, з метою їх огляду та перевірки водіїв документів на право користування та керування транспортними засобами, дорожніх листів, відповідності вантажів, що перевозяться, товарно-транспортним документам тощо.
Передбачено, що юридичні особи всіх форм власності в установленому законами України порядку можуть надавати транспорт та інші матеріально-технічні засоби, а також виконувати роботи та послуги, необхідні для реалізації повноважень Військової поліції.

Джерело.

Close