facebook

Будь ласка, готуйтеся: взимку світло даватимуть по 2 години на день

Взимку українці можуть сидіти без світла цілодобово, лише 2 години буде світло.


Росія щодня атакує нашу країну і намагається бити не тільки мирним населенням, але й енергетичною інфраструктурою. Що ж очікувати українцям цієї зими розповідається у Телеграм-каналі.

Постійні атаки можуть призвести до того, що українцям доведеться жити у холоді та темряві протягом наступної зими.

До зими українці проводитимуть без електрики більшу частину дня, сказав один з українських чиновників, який не розкривав своє ім’я.

“Ми повинні готуватися до життя в холоді та темряві”, – наголосив представник українського уряду на умовах анонімності.

Одне з джерел заявило, що внаслідок атаки 1 червня росія завдала значної шкоди енергетичним об’єктам у п’яти регіонах — Україна втратила 1,2 ГВт електроенергії.

Щобільше, інфраструктура, яка потрібна для транспортування газу з підземних сховищ на заході України, також була сильно пошкоджена російськими ракетами та дронами.

Це викликало занепокоєння щодо безпеки постачання газу взимку як усередині країни, так і для експорту до ЄС.

На додаток до збільшення імпорту електроенергії з ЄС з 1,7 ГВт до 2,4 ГВт та введення в експлуатацію більшої кількості газових електростанцій, українській владі доведеться вдатися до подальшого підвищення тарифів, вважає Борис Додонов, керівник Центру енергетичних та кліматичних досліджень Київської школи економіки.

«Якщо не буде вжито жодних заходів, згідно з нашим моделюванням, то, ймовірно, у січні населення матиме всього від двох до чотирьох годин електроенергії [у день]», — сказав Додонов.

До початку повномасштабного вторгнення українська енергосистема виробляла близько 55 ГВт електроенергії. Зараз ця виробнича потужність впала нижче ніж 20 ГВт через атаки російських дронів і ракет, які вивели електростанції з ладу.

Джерело.

Close