facebook

В армію одразу після школи: депутати задумали реформу і вже підтримали більшістю голосів

Війна в Україні сполошила всю Європу. Кожна європейська держава усвідомила, що за чинного режиму в росії безпека стала відносною.

І тому багато країн переглядають військові доктрини, припускаючи можливе залучення до поточного конфлікту. Наприклад, сейм Литви ухвалив реформу військового обов’язку, яка передбачає низку істотних змін.

Докладніше про те, що депутати задумали реформу та вже підтримали більшістю голосів, інформує LRT.

Таким чином було вирішено, що тепер у Литві призов до армії здійснюватиметься одразу після закінчення школи.

Молоді люди не зможуть вступити до вузів, доки не відслужать в армії та не навчаться основ військової служби та оборони держави.

При цьому термін обов’язкової служби складе 9 місяців, але в залежності від потреб армії може бути скорочений до 6 місяців.

Фахівці дефіцитних професій будуть призиватись на 3 місяці для отримання військової підготовки.

Також було вирішено, що кількість призовників збільшиться з 4240 до 7040 осіб. Загальна кількість військовослужбовців у литовській армії зросте з 20 840 до 29 380 осіб.

Важливо сказати, що рішення було ухвалено більшістю голосів. За реформу проголосував 81 депутат, проти висловилися 2, ще 27 парламентаріїв утрималися.

Таким чином, Литва починає зміцнювати власну армію, адже вони точно знають, що якщо путін закінчить з Україною, то Прибалтика стане наступною на шляху хворого геостратега.

Джерело.

Close