facebook

Через карантин в Україні субсидії збільшать на 300 грн

Через карантин субсидії в Україні, щоб підтримати населення, збільшать на 300 грн.

Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабміну в середу, 25 березня.

“Сьогодні Кабмін розгляне питання збільшення субсидій в період карантину. Будемо обговорювати спрощення порядку їх надання, особливо тим, хто втратив роботу в період карантину. В середньому збільшення складатиме 300 грн”, – сказав Шмигаль.

Щоб люди, які втратили роботу, змогли отримати субсидію, вони повинні зареєструватися в службі зайнятості. Це можливо зробити онлайн.

Механізм має запрацювати після ухвалення Радою закону про стабілізаційний фонд. Для цього КМУ підготує зміни для бюджету.

Текстом постанови також забороняється в період карантину позбавляти громадян субсидій. Голови ОДА з органами місцевого самоврядування мають забезпечити дотримання цих умов.

Як ще посилять субсидії

Міністр соціальної політики Марина Лазебная сказала, що в Мінсоці розробили проєкт, який посилює субсидії.

на карантині заборонено припиняти виплату субсидій;

їх призначатимуть на наступний період після опалювального сезону без звернення;

підсилюють підтримку тих, хто піде в центри зайнятості – їм при розрахунку замість зарплати будуть враховувати допомогу з безробіття;

на час карантину на 50% збільшать норматив на газ, воду, електроенергію (тобто субсидія покриватиме на 50% більший обсяг комунальних послуг);

переглянуть норму, згідно з якою з 1 травня повинні були знизити субсидії. Якщо зараз субсидію компенсує витрати на комуналку, які перевищують 15% доходу сім’ї, то з 1 травня повинні були цю норму збільшити до 20%. У зв’язку з карантином і пандемією хочуть залишити 15%.

В Україні на період введеного через COVID-19 карантину почали за особливими правилами видавати й оплачувати лікарняні.

“Укрзалізниця” у зв’язку з карантином із 18 березня до 3 квітня скасує всі пасажирські потяги.

“Укрпошта” продовжує працювати в звичайному режимі, незважаючи на карантин. Причому в роботу відділень компанія внесла деякі зміни.

Верховна Рада заборонила на період дії карантину та протягом 30 днів після його скасування штрафувати за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

В Україні людям, які через коронавірус перебувають на лікарняному або на самоізоляції під наглядом медиків, соцстрах компенсуватиме 50% від зарплати.

В Україні на період карантину для бізнесу скасували частину податків, а також обмежили штрафи й перевірки.

18 березня ПриватБанк призупинив купівлю й продаж готівкової валюти і перевів її онлайн. Готівкова гривня в касах і банкоматах є.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що держава в умовах карантину має взяти на себе частину плати за послуги ЖКГ.

В Україні можуть втратити роботу від 170 до 500 тисяч осіб – внаслідок економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу. Такий прогноз дав ексміністр економіки Тимофій Милованов.

Джерело.

Загрузка...
Close