Електронна петиція із закликом до Президента Володимира Зеленського захистити вугільну галузь України набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.
Такі дані опубліковані у розділі петицій офіційного сайту глави держави.
“Шахтарі України звертаються до Вас за допомогою. Ми вірою і правдою довгі роки працювали для нашої країни, добували вугілля, жертвували життям, щоб в нашій державі було світло і тепло. Шахтарський труд дуже важкий, але ми завжди готові добувати вугілля для України. Але зараз нам потрібна Ваша допомога. В галузі – катастрофа”, – зазначається в документі.
Автори петиції стверджують, що наразі вугільні підприємства “в простої”, українське вугілля “нікому не потрібне”, а у державного «Енергоатому» немає коштів на виплату заробітної плати.
“У нашій країні найбільші в світі запаси вугілля, ми, шахтарі, вміємо працювати, годувати наших дружин і дітей! Купувати електроенергію у Путіна – це злочин проти українського народу. Ми що, даремно воюємо за свою країну? Ми Вас просимо втрутитися і навести лад в паливноенергетичній галузі, нам треба жити й годувати свої сім’ї і міста”, – закликають Президента.
Також у петиції просять відправити у відставку голову Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса.
Петиція була створена 8 травня, її ініціатором є Шебанов Леонід Сергійович. Водночас у тексті документа значаться як автори шахтарі ДП “Селидіввугілля” (Донеччина), ВП “Шахта “Котляревська”, ВП “Шахта “1-3 Новогродівська”, ВП “Шахта Україна”, ВП “Шахта Курахівська”.
Як повідомляв Укрінформ, 30 червня біля Офісу Президента розпочалася безстрокова акція протесту шахтарів “Мирноградвугілля”, “Добропіллявугілля”, “Селидіввугілля” та представників шахт Львівсько-Волинського басейну, яка завершилася 11 липня.
Гірники вимагали, зокрема, погашення заборгованості з виплати зарплат, повного розрахунку з державними вуглевидобувними підприємствами за отримане вугілля, заборони імпорту електроенергії та вугілля газових марок із Російської Федерації та Білорусі.
Станом на 1 липня загальна заборгованість державних вуглевидобувних підприємств із заробітної плати за 2015-2020 роки становила 271 млн грн (в тому числі за 2020 рік – 124 млн грн). У Міненерго пояснили, що цю заборгованість можливо погасити лише коштами, отриманими від реалізації вугільної продукції.