facebook

Хороші новини для ФОПів: скасували обов’язкову книгу обліку доходів

Фізичним особам – підприємцям скасували ведення книги обліку доходів.

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців”, повідомляє пресслужба Офісу президента.

ФОПам І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі із зазначенням суми доходу за місяць.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

“Крім того, закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення. Також документ вносить зміни до Податкового кодексу з метою створення сприятливих умов для діяльності бізнесу та інвесторів. Зокрема, полегшено умови податкових перевірок. При перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування”, – йдеться у повідомленні.

Джерело.

Close