facebook

У МОЗ розповіли про повторне зараження Сovid-19 та імунітет проти вірусу

Імунітет до коронавірусної хвороби виробляється, але, як довго він зберігається в організмі, сьогодні ніхто не може сказати.

На сьогодні неможливо точно визначити, як довго зберігається імунітет від коронавірусу.

Про це повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко у програмі неофіційна розмова в ефірі телеканалу ДОМ.

“Якщо подивитися наявність антитіл у тих, хто перехворів на початку епідемії і зараз, їх можна не знайти в плазмі – вони вийшли. Але випадків повторного інфікування все ж не так багато у світі. Вони доведені, але поки що поодинокі”, – сказав Ляшко.

За його словами, імунітет до коронавірусної хвороби виробляється, але, як довго він зберігається в організмі, сьогодні ніхто не може сказати.

Також Ляшко впевнений, що якщо українці будуть дотримуватися протиепідемічних норм, то зможуть уберегтися до появи вакцини.

“Подивімось, скільки у нас хворих. Сто тридцять тисяч хворих, також є частина тих, кого ми не виявили. Сорокамільйонна країна. Ми в карантині знаходимося вже шостий місяць. Якщо ми будемо дотримуватися протиепідемічних норм, і протримаємося ще пів року, коли з’являться імунобіологічні препарати, тоді треба буде просто зробити щеплення, і організм буде захищений”, – так Ляшко відповів на запитання ведучої, чи перехворіє велика частина населення нашої країни COVID-19.

Ляшко додав, що з 15 вересня в Україні будуть щотижня обробляти понад 200 тисяч тестів на COVID-19.

На цей час працюють 102 лабораторії, які роблять ПЛР-діагностику, із них у системі Міністерства охорони здоров’я – 26.

“Спочатку ми робили 200 досліджень на тиждень. Сьогодні ми робимо вже понад 130 тисяч, а на 15 вересня ми плануємо вийти майже на 200 тисяч. Це буде постійно збільшуватися в цілому по країні”, – сказав Ляшко.

Столиця другий день поспіль встановлює антирекорди за число нових інфікованих коронавірусом. Станом на суботу, 12 вересня, а Києві виявлено вже 16 951 випадок зараження Covid-19. За минулу добу хворобу знайшли у 428 жителів столиці.
Станом на ранок 11 вересня в Києві знайшли + 404 випадки зараження коронавірусом за добу. Всього в Києві були підтверджені 16 523 випадки зараження Covid-19.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан заявив, що щодня в Києві фіксується 10-15 нових заражень коронавірусом в дошкільних установах і школах, але закривати на карантин з жовтня їх не планують.

Джерело.

Загрузка...
Close