facebook

″Ви з міністерства спустіться у школу″: українців розлютила система 12-річної освіти

У сфері освіти досі залишається актуальним питання про те, скільки років має тривати шкільне навчання.

 

У Міносвіти намагались пояснити, чим 12-річна освіта краща. Але українці розкритикували запровадження такої системи.

Так, директор держустанови “Український інститут розвитку освіти” Вадим Карандій вважає, що повернення до “10-річки” – це звичайна ностальгія за радянським минулим, маніпуляція та економія на освіті українців.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Він спробував показати, якою може бути різниця навчального часу учня за різних умов організації навчання.

Для своїх розрахунків Карандій взяв: кількість навчальних тижнів у році – 35; кількість навчальних днів у тижні – 5 (п’ятиденка) або 6 (шестиденка) та середню кількість уроків впродовж навчального дня – 5.

Сумарний навчальний час учня при 10 річці за умови п’ятиденки становить 8 750 уроків. Водночас при 12-річній освіті, відвідуючи школу тих же 5 разів на тиждень, учень отримає 10 500 уроків.

“Я за 12 річку! За 12 річку із старшою профільною школою, та модернізованою системою вищої освіти. 10 річка за умов п’ятиденного тижня – маніпуляція та обман. Будьмо свідомі того”, – написав Карандій.

Однак, більшість батьків висловились проти впровадження 12-річки та розкритикували доводи Карандія.

Критики зазначила, що сам Карандій дуже далекий від того, що відбувається у школах, скільки уроків насправді мають учні, а всі його цифри – це і є маніпуляція.

Джерело.

Close