На Черкащині на COVID-19 масово хворіють працівники швидкої, зокрема, через те, що пацієнти приховують свої симптоми, коли викликають медичну допомогу.
Про це повідомляється в матеріалі “24 каналу”. Так, в одному з таких випадків жінка викликала швидку через біль у животі, а не через нову інфекцію. Вона сказала, що не лежала в лікарні й не контактувала з хворими. Уже на місці виявилося, що в неї підтверджений коронавірус.
За словами диспетчерки Валентини Тищенко, пацієнти вдаються до хитрощів, коли спілкуються зі швидкою. “Ми це розуміємо, тому що вони хочуть, щоб тільки виїхала бригада швидкої допомоги”, – зазначила вона.
За словами медиків, деякі пацієнти проявляють агресію, поводяться грубо, не хочуть одягати маски.
Наприклад, фельдшерку Людмилу Касьян інфікований коронавірусом пацієнт зі своїм братом заблокували в квартирі. Вони не чули пояснень медика, вимагали тільки госпіталізації.
“Почали говорити, щоб занижували показники, щоб транспортували. Я відмовилася, брат почав стукати кулаками в стіну. Мені довелося натиснути кнопку SOS”, – згадала вона.
Є й такі пацієнти, які, навпаки, перебільшують свої симптоми. Тоді лікарі витрачають час тільки на те, щоб констатувати нежить або температуру.
“Це забирає час, а інші пацієнти саме зараз чекають, тому що я повинна проводити якусь розмову”, – розповіла фельдшерка Олена Гладка.
Медики пояснили, що пацієнт із коронавірусом повинен звертатися насамперед до сімейного лікаря. Але через те, що не всі медики сумлінні й виїжджають на виклик, люди в паніці викликають швидку.
“Всі патології, пов’язані з температурами, з COVID-19, – це сімейна медицина. Температура 37,4 – це не швидка. Ви перевантажуєте нашу роботу цими викликами”, – зазначив директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.
Журналісти додали, що в Черкаській області кожна друга бригада швидкої була на самоізоляції. З 1300 працівників – 130 перехворіли COVID-19, деякі навіть двічі.