Серед препаратів від COVID-19 є такі, що прописані протоколом, але не передбачені безкоштовно в лікарнях.(Главред).
Хворим на коронавірус українцям доводиться самим купувати ліки, яких немає в наявності в лікарнях. Причому деякі пацієнти змушені продавати майно, щоби придбати потрібні препарати.
Про це розповіла розповіла волонтер, лікар-інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко інтерв’ю Цензор.Нет.
За її словами, серед препаратів від коронавірусу є такі, що прописані протоколом, але не передбачені безкоштовно в лікарнях. Наприклад, флакон одного з таких препаратів коштує 11-12 тисяч гривень, а їх необхідно щонайменше чотири.
“У нас були люди, які говорили, що продали корову, тому що не було грошей. Жінка була з чоловіком, говорила, що продала всі свої золоті прикраси. Вона повернулася з Італії, у чоловіка перед цим був інсульт, вона говорила, що багато там витратила на лікування і реабілітацію”, – розповіла Кобевко.
Лікарка додала, що вартість лікування пацієнта з коронавірусом залежить від його віку, ступеня ураження легенів і супроводжуючих патологій. При цьому є життєво важливі препарати, які знаходяться в дефіциті.
“У мене було чергування вночі, коли не могли знайти жодного препарату, який розріджує кров. При цьому одночасно надійшли шестеро пацієнтів. Родич одного з них поїхав по аптеках, і я попросила, щоби він одразу мене набрав, якщо десь знайде. Він знайшов, дав трубку аптекарю – і я забронювала все, що у них було. Потім ще один з родичів поїхав і викупив на всіх. Жахлива ніч була”, – розповіла Кобевко.
Інфекціоніст зазначила, що до обов’язкових препаратів також відносяться гормони, яких немає в лікарні.
“Тому все, чого немає, людям, на жаль, доводиться купувати”, – сказала лікарка.