facebook

Зброя моя буде – у словах: вірш 8-класника з Миколаєва розчулив мережу (відео)

Школяр з Миколаєва написав вірш про українську мову, з яким взяв участь у конкурсі імені Петра Яцика, канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа. Твір учня 8 класу Ігоря Божка викликав в мережі захоплені відгуки.

 

Відео декламації опубліковано на Facebook-сторінці школяра.

Як розповів учень школи № 44, розташованої в мікрорайоні Кульбакіно, він як фіналіст марафону з української мови ім. П.Яцика взяв участь у конкурсі “Українська мова – важлива”, у категорії – декламація власного вірша.

Крім прочитання вірша під назвою “Моя зброя”, Божко в ролику розповів про себе, про любов до української музики, літератури, про відвідування заходів за участю поетів і письменників.

У творі школяр закликав не розділяти українців за місцем регіонального проживання, та наголосив на важливості мови, яка є також і символічною духовною зброєю – для захисту від нападок ворогів та перемоги над ними.

“Хоча й живу на Півдні, не кажіть – “южанін”,
Не вішайте на мене ярликів
Бо й селянин українець, і містянин
Усі – нащадки мужніх козаків…

…А найважливіше для мене – моя мова,
Яку ми захищаємо віки.
Вона – моя ознака і основа,
Її не подолають вороги!
І я вестиму битву свою чесно,
А зброя моя буде – у словах…”

Мама хлопчика Світлана Божко також прокоментувала вірш сина.

“Саме таку мову чують від нашої родини. На жаль, реакція різна, але ми навчили сина пишатися українською… Наша мова – це наше майбутнє”, – цитує слова жінки місцеве видання “Корабелов. Инфо”.

У відео була використана пісня Віктора Винника і МЕРІ “Я Z України”.

“Усім щиросердо дякую! З Україною в серці!”- написав Ігор.

Джерело.

Close