В Україні хочуть збільшити мінімальний термін служби в армії за контрактом і укладати його на три роки та більше, і відмовитися від короткострокових – від пів року до двох років.
Про це 12 травня заявив заступник глави Міноборони Олександр Миронюк, передає “Інтерфакс-Україна”.
В ході виступу на форумі “Україна 30. Безпека країни” сьогодні в Києві заступник міністра зазначив, що відомство пропонує укладати контракти на службу в ЗСУ на термін, щонайменше, від трьох років.
“Якщо ти ставишся до цього як “заробітчанин”, то підписуєш на 6 місяців, на один рік, на два роки… Але від цього втрачає держава”, – пояснив він ініціативу МОУ відмовитися від короткострокових контрактів.
За словами Миронюка, тому зараз Міноборони веде роботу про внесення змін. У відомсті вважають, що контракти повинні підписуватися не менше ніж на 3 роки.
Він додав, що такі більш довгострокові контракти є нормальною практикою.
“А взагалі, звичайно, краще було б, якби люди підписували контракти на 5-10 років. Але вони повинні мати мотивацію, соціальний захист і забезпечення, щоб служба в Збройних силах України була привабливою”, – сказав заступник міністра.
Миронюк також заявив, що служба за контрактом повинна бути покликанням, але держава має давати повний пакет забезпечення, і робота над цим активно ведеться.