facebook

“Благав, щоб не мучили, а його катували далі”: наречена загиблого в Польщі українця розповіла про трагедію (ФОТО)

“Благав, щоб не мучили, а його катували далі”: наречена загиблого в Польщі українця розповіла про трагедію (ФОТО)

25-річний тернополянин Дмитро Никифоренко загинув 30 липня у витверезнику міста Вроцлав. Згодом з’явилася публікація польських журналістів, які вказували на знущання, вчинені польськими поліцейськими щодо українцями, й це могло спровокувати смерть чоловіка.

Як інформує “Телеграф”, про трагедію стало відомо лише через кілька тижнів після того, що сталося, та й рідні загиблого дізналися про його смерть лише через кілька днів пошуків. Про те, що сталося з хлопцем насправді в той фатальний день, і чому він не міг спровокувати польських поліцейських на такі жорсткі дії розповіла наречена загиблого Сузанна Водолівова.

Сузанна і Діма познайомилися на заробітках в Польщі, жили разом і збиралися одружитися. Никифоренко працював на будівництві близько двох років, чекав на карту поляка і разом з нареченою хотів будувати щасливе майбутнє саме в цій країні.

Крізь сльози дівчина згадує про те, як в останній раз говорила з коханим по телефону.

“Діма не був ні алкоголіком, ні наркоманом, як тепер кажуть в польській поліції. Він все життя займався спортом, взагалі не пив. Але в той вечір погодився посидіти з хлопцями в кінці зміни, так як тільки почав працювати в цьому місці і не хотів бути “білою вороною”. Вони влаштували барбекю, смажили сосиски, трошки випили. Але ми були весь час на зв’язку, Діма не був агресивний і збирався додому — спати. Востаннє він подзвонив мені з зупинки, але зв’язок перервався і телефон більше не відповідав”, — розповідає Сузанна.

Далі, за версією польських правоохоронців, українець нібито буянив в автобусі, через що його висадили на зупинці. Втім, за словами його нареченої, Діма — найдобріша і спокійна людина, яку вона знала, і жодного разу вона не бачила його агресивним. Підтверджує слова дівчини і запис, на якому українця, що не здійснює жодного опору, ведуть фельдшери.

Сузанна каже, що про смерть Діми вони дізналися лише на третю добу пошуків, і тільки через тиждень їм дозволили впізнати тіло.

“Спочатку нам сказали, що у нього зупинилося серце. Потім, що його довелося зв’язати, тому що він агресував. Але пізніше до мене додзвонився журналіст польського ЗМІ, який бачив запис з витверезника… Він розповів, що Діму мучили, катували і били. Я як подумаю, в яких муках він помирав… Вони тримали його, бризкали з газового балончика… Він благав, щоб його не били. Те, що він вкусив поліцейського, — це правда. Але вкусив коли? Вони всі сиділи на ньому і душили, і він укусив, щоб хоч якось вирватися. Він боровся до останнього, щоб його відпустили”, — плаче наречена загиблого, будучи впевненою в тому, що її нареченого просто замучили до смерті.

За словами дівчини, батьки Дмитра навряд чи підуть в суд через його загибель, тому що сина це вже не поверне. Сама ж Сузанна, яка теж працювала в Польщі, в цю країну після того, що сталося з її коханим, більше не повернеться.

Нагадаємо, що в поліції Вроцлава за даним фактом проводять службове розслідування. Крім того, цією справою займається і прокуратура Свидниці, яка усунула від роботи двох підозрюваних у смерті українця, а ще двох вже звільнили зі служби.

Джерело.

Загрузка...
Close