facebook

“Штам “Омікрон” налякав лікарів своєю особливістю, людський імунітет під загрозою”: медики про небезпеку вірусу

Лікарі протистоять штаму “Дельта” в Україні. Тим часом у світі поширюється штам “Омікрон”. Новий варіант вірусу викликає шалене занепокоєння. Науковці намагаються збагнути, чи значно небезпечнішим є цей “мутант”, ніж попередні версії.

Як інформує “Obozrevatel”, вчені припустили, що новий штам коронавірусної інфекції Омікрон міг з’явитися в результаті мутації фрагмента генетичного матеріалу від іншого вірусу, що викликає застуду. Дослідники зазначають, що ця генетична послідовність не зустрічається в жодних ранніх версіях COVID-19.

Результати дослідження показали, що одна з мутацій Омікрону повсюдно зустрічається в багатьох інших вірусах, включаючи ті, що викликають застуду, а також геном людини.

На думку вчених, запозичивши цей конкретний фрагмент вірусу, Омікрон міг стати менш уразливим при зустрічі з імунітетом людини. Це також може означати, що вірус передається легше, але викликає лише легке чи безсимптомне захворювання.

Вчені поки не знають, чи є Омікрон більш заразним, ніж інші варіанти, та чи викликає він більш важке захворювання або він витіснить штам Дельта як найбільш поширений варіант. Щоб отримати відповіді на ці запитання, може знадобитися кілька тижнів.

У Південній Африці, де був вперше виявлений Омікрон, найвищий у світі рівень поширення ВІЛ, який послаблює імунну систему та підвищує вразливість людини до інфекцій, що спричиняються вірусами застуди та іншими патогенами. За словами дослідників, у цій частині світу є багато людей, у яких могла статися рекомбінація, яка додала цей набір генів до Омікрону.

У той же час наголошується, що необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити походження мутацій Омікрону та їх вплив на функцію та трансмісивність. Однак зараз існують інші гіпотези, які говорять про те, що останній варіант міг деякий час розвиватися в організмі тварини.

Джерело.

Close