facebook

В Україні викрили крупну “зернову схему”: вкрали майже 160 млн грн

В Україні правоохоронці викрили 9 людей на розкраданні грошей державних хлібозаготівельних підприємств. Загалом екс-директори заволоділи сумою на 157 млн ​​грн.

Відзначається, що у період 2011-2017 років керівники трьох держпідприємств за допомогою пов’язаних приватних компаній разом організували схему, створивши штучну заборгованість держкомпаній. Про це повідомляє 13 грудня прес-служба НАБУ (Національне антикорупційне бюро України).

“10 грудня їм повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.5 ст. 191 та ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу… Отримувані в незаконний спосіб кошти або права вимоги спрямовували через складний ланцюг перерахувань та переуступлень на підконтрольні їм компанії, в тому числі за кордоном”, – йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалося, було зафіксовано 6 епізодів такої діяльності. Крім цього, фігуранти справи позбавили держпідприємство торгової марки за безцінь, хоча її вартість, як показали результати експертизи, становить 20 млн грн.

“НАБУ та САП встановлюють інших учасників, які можуть бути причетні до скоєння злочинів та продовжують встановлення обставин справи”, – додали у бюро.

Раніше повідомлялося, що у порту “Чорноморськ” намагалися незаконно вивезти з території України зерно на $7 млн. Одержувачем була іноземна компанія, яка заборгувала Державній продовольчо-зерновій корпорації України (ДПЗКУ) за поставлений раніше вантаж. Це може означати, що ДПЗКУ знову продавала зерно без передоплати за заниженими цінами.

Вивезення зерна ще 7 вересня зупинили правоохоронці. У порту та на складах тепер працюють слідчі, відкрито кримінальне провадження.

Джерело.

Close