facebook

“Легко маскується”: симптоми “Омікрону” у вакцинованих дуже відрізняються

Новий штам “Омікрон”, який циркулює і на Тернопільщині, виявися заразніший, аніж попередні мутації. Окрім цього “Омікрон” має відмінності у симптомах і може бути стійким до двох щеплень проти вакцини.

Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на Express.
Як зазначає Тім Спектор, очільник дослідження ZOE COVID, коли з’явився штам “Дельта”, медики помітили зміну симптомів коронавірусу. Зокрема, такі прояви, як задуха, лихоманка та втрата нюху, почалися зустрічатися рідше.
Стали частішими симптоми, схожі на застуду, зокрема нежить, біль у горлі та постійне чхання, а також головний біль і кашель, особливо у людей, які були вакциновані.

“Ще у 2020 році стало зрозуміло, що оригінальна та альфа-версії коронавірусу мають три дуже поширені симптоми: кашель, лихоманку та втрату нюху, а також щонайменше 20 інших проявів”, – зазначив Спектор.

За його словами, “Омікрон” продовжує тенденцію, встановлену “Дельтою”. Цей штам, який домінує нині, викликає симптоми, які більше схожі на звичайну застуду, особливо у людей, які були вакциновані, і менше загальних системних симптомів, таких як нудота, болі в м’язах, діарея та висипання на шкірі.

До топ-5 симптомів “Омікрону” у вакцинованих належать:
нежить
головний біль
втома (легка або сильна)
чхання
біль у горлі

Утім, завдяки вакцинації, “Омікрон” викликає у щеплених значно легше захворювання, ніж “Дельта” та її попередники.
“Якщо ви або член сім’ї почуваєтеся погано, є велика ймовірність, що це може бути коронавірус, особливо якщо ви часто чхаєте. Ви повинні залишитися вдома і пройти тестування, щоб переконатися”, – зазначає професор Спектор.

Джерело.

Close