Мобільні бригади працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим.
Зміст
Кого щеплять мобільні бригади
Як можна викликати мобільну бригаду додому
Як записати свій робочий колектив на щеплення мобільною бригадою
Як мобільну бригаду з вакцинації можна викликати в громади
Якою вакциною щеплять мобільні бригади
В Україні триває вакцинація проти COVID-19. Щепитися можуть усі охочі українці, іноземці та особи без громадянства, які легально перебувають в Україні, віком від 18 років, а також діти від 12 років. Вакцинуватися можна в пунктах щеплень, центрах масової вакцинації або за допомогою мобільних бригад.
Про це інформує Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Кого щеплять мобільні бригади
Мобільні бригади працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим.
Також вони вакцинують громадян, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися, організовані колективи з понад 100 охочими вакцинуватися та окремі професійні групи, як-от медиків, освітян, соціальних працівників чи військових, працівників структур державної безпеки.
Як можна викликати мобільну бригаду додому
Якщо ви чи ваша близька людина не можете самостійно пересуватися, ви можете залишити заявку на приїзд мобільної бригади додому за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 чи через вашого сімейного лікаря.
Вашу заявку зареєструють та, коли складуть графік виїздів мобільних бригад, вам зателефонують та повідомлять дату та час її приїзду.
Регіональні координатори з вакцинації складають графіки виїздів мобільних бригад так, щоби за один виїзд вони могли вакцинувати декілька маломобільних людей. Тому вам, можливо, треба буде почекати її приїзду декілька тижнів, коли збереться достатня кількість охочих вакцинуватися вдома у вашому районі чи населеному пункті.
Як записати свій робочий колектив на щеплення мобільною бригадою
Якщо ви працівник сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовий, працівник державних органів влади чи структур безпеки, зверніться до вашого роботодавця, щоби він сконтактував із регіональним координатором і вас вакцинували за місцем роботи. Або подзвоніть на гарячу лінію МОЗ і вас зорієнтують, до кого можна звернутися у вашому регіоні.
Якщо ви працюєте в іншій сфері, спочатку треба визначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації, який складе поіменні списки працівників, охочих вакцинуватися. Таких людей має бути не менше 100.
Потім можна залишити заявку на виїзд мобільної бригади з імунізації в контакт-центрі МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Коли підійде час вакцинації колективу, відповідальна особа зателефонує та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.
Як мобільну бригаду з вакцинації можна викликати в громади
Зібрати список охочих вакцинуватися та запросити до себе мобільну бригаду можуть також представники окремих громад, у яких немає пунктів чи центрів вакцинації від COVID-19, а також ті ОТГ, де відсоток охоплення щепленнями серед людей віком 60+ нижчий за 30%.
Міністерство охорони здоров’я планує організувати роботу близько 800 мобільних бригад, які будуть пересуватися по селах, щоби місцеві мешканці мали доступ до щеплень.
Для того, щоби вакцинальна бригада приїхала саме до вашої громади, необхідно зібрати список охочих вакцинуватися та подати відповідну заявку до обласних департаментів та управлінь охорони здоров’я. Контакти — https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.
Ті передадуть цю заявку регіональним координаторам з вакцинації. Координатори сконтактують із представниками громади, щоби домовитися, коли і в якому форматі проводитиметься вакцинація мешканців. Можна запросити всіх охочих щепитися до сільради чи школи. Якщо в громаді багато літніх людей, яким уже важко пересуватися, мобільна бригада їздитиме від дверей до дверей та вакцинуватиме їх вдома.
Якою вакциною щеплять мобільні бригади
Для вакцинації окремих маломобільних громадян із дотриманням усіх правил безпеки можна використовувати лише вакцини в однодозних флаконах. В Україні такою вакциною є CoronaVac від Sinovac Biotech. Це інактивована вакцина.
Так само цю вакцину можна використовувати і для бустерної дози.
Якщо мобільні бригади щеплять групу людей, наприклад, у будинку для літніх людей або організовані колективи, то вони можуть використовувати будь-яку наявну в них антиковідну вакцину.
Нагадаємо, 24 лютого 2021 року в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом індійського виробництва CoviShield за ліцензією компанії AstraZeneca, який 23 лютого прибув до Києва.
25 березня до України прибула китайська вакцина проти COVID-19 CoronaVac виробництва компанії Sinovac. В рамках глобальної ініціативи COVAX 16 квітня до України прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech. Окрім COVAX, Україна уклала договір на закупівлю Pfizer за державний кошт.
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.