Сім’ї 35-річної Віри Лебединець, яка стала жертвою стрільця-строковика на “Південмаші” у Дніпрі, ніхто не зателефонував після трагедії. Водночас із виплатами матеріальної допомоги також можуть виникнути проблеми, заявили у ЗМІ. Проте міська влада пообіцяла не залишити рідних Віри наодинці з бідою.
Про це сестра загиблої розповіла місцевому виданню “Dnepr.info”. За словами жінки, жодних дзвінків ні від підприємства, ні з інших відомств родичі Лебединець не отримали ні 27, ні 28 січня.
Зазначимо, що раніше стало відомо, що сім’ям загиблих у стрільбі нацгвардійців виплатять по 1,8 млн гривень. Їм також компенсують витрати на поховання. Матеріальна допомога передбачена і для поранених Артемієм Рябчуком товаришів по службі – вона вже надійшла на рахунок військової частини.
Водночас питання виплат сім’ї Віри Лебединець, яка, як і військові, загинула під час виконання службових обов’язків, “вирішуватиметься окремо”. Це пов’язано з тим, що жінка була контролером КПП і працівницею відомчої воєнізованої охорони.
“Віра Лебединець не перебувала в підпорядкуванні Нацгвардії, тому питання про матеріальну допомогу її родичам вирішуватиметься окремо, у цьому ще треба розбиратися”, – сказав речник Національної гвардії Руслан Музичук.
Зважаючи на те, що ЮМЗ, де працювала загибла, перебуває у підпорядкуванні Дніпропетровської обласної ради, журналісти звернулися туди із запитом щодо допомоги її рідним. Відповіді поки що не надійшло.
При цьому мер Дніпра Борис Філатов у Facebook зазначив, що подвиг Віри мав велике значення, а місто допоможе її родині.
Через те, що жінка не випустила стрільця в місто, йому довелося витрачати час, щоб перебратися через високу огорожу, написав міський голова. Це дозволило мобілізувати правоохоронців для перехоплення зловмисника.
“На відміну від інших загиблих, Віра була цивільною особою. І саме вона стала на захист на останній лінії оборони рідного Дніпра… Віро, спіть спокійно. Вічна пам’ять. Ваша родина може розраховувати на будь-яку допомогу рідного міста”, – підкреслив Філатов.
Нагадаємо: посада контролера режимного об’єкта, яким є “Південмаш”, не передбачає володіння зброєю. Молода жінка виявилася зовсім беззахисною перед злочинцем із автоматом у руках.
Незважаючи на це, Віра Лебединець відмовилася випускати стрільця до міста з території заводу. Після бою з Рябчуком вона була вбита ним пострілом у голову. У жінки залишилася 11-річна донька, а також літня мати.