facebook

Українцям перерахують пенсії: яку зарплату враховуватимуть і чому цього мало

В Україні з 1 березня проведуть осучаснення всіх пенсій, призначених до 2019-го. Проте це зачепить далеко не всіх українців, а саме осучаснення не дозволить вирівняти розмір виплат. Щоб пенсії справді зросли, необхідно міняти саму формулу перерахунку.

Про це OBOZREVATEL розповіла старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень ім. Птахи Лідія Ткаченко. Наразі пенсії розраховані із середньої за три роки зарплати (з 2014 по 2016 рік) з урахуванням усіх індексацій – 5426 грн. У березні з новою індексацією сума становитиме 6186 грн. Але якби використали не старі індексовані цифри, а середню зарплату за 2019, 2020 та 2021 рік, то зарплатна база становила б близько 10 тисяч гривень.

Візьмемо для прикладу українця, який упродовж 30 років отримував середню зарплату та не має права на додаткові надбавки. Зараз його розрахунковий розмір пенсії становить 1627 грн, але отримує він мінімальну пенсію у розмірі 2093 грн. Тому, навіть після чергової індексації, такий громадянин не зможе розраховувати на підвищення пенсії.

“Сама індексація працює із запізненням на рік. Минулого року інфляція була близько 10%, а по зарплаті відсоток береться за три останні роки. Це справи давно минулих днів. А цього року інфляція буде ще вищою. Не думаю, що зможуть стримати подорожчання комунальних послуг, транспорту”, – каже Ткаченко.

Джерело.

Close