facebook

Як і де переселенцям з України шукати роботу в Польщі: перелік варіантів

9 березня 2022 року Польський Сейм схвалив Закон про допомогу громадянам України у зв’язку з російським вторгненням. Cаме цей закон регулює легальність перебування українців в Польщі та їх працевлаштування.

Робота в Польщі для українських переселенців: що потрібно, щоб почати працювати?

Згідно з цим законом українці, які перетнули українсько-польський кордон від 24 лютого 2022 року повинні отримати номер платника податків – PESEL. Подібно нашому номеру, PESEL – це числовий символ із 11 цифр, який ідентифікує особу. Номер містить: дату народження, серійний номер, позначення статі та контрольну цифру. PESEL є ідентифікаційним номером в державній системі, де зберігаються дані. Його видають безплатно і назавжди, оформлювати його потрібно на місці.
Отримавши PESEL, можна законно перебувати в Польщі протягом 18 місяців з можливістю продовження терміну перебування до 36 місяців.

Якщо громадянин України в Польщі перебуває законно, він може шукати роботу та законно працювати на території Польщі. Знайти роботу в Польщі можна на приватних сайтах з пошуку роботи та у державному Центрі зайнятості.

Сайти пошуку роботи в Польщі для українців

Українці можуть шукати роботу через бюро з працевлаштування. Після співбесіди з консультантом такого бюро, рекрутер запропонує кандидату вакансії із Центральної Бази Пропозицій Праці. Також можна зателефонувати на гарячу лінію бюро зайнятості, її ще називають “зеленою лінією” за номером телефону – 19524. Працює служба з 8-ї ранку до 18-ї вечора в робочі дні.

Існують і спеціальні сайти для пошуку роботи:

– Jobs.pl;
– Gowork.pl;

– Gumtree.pl;

– Pracuj.pl;

– The:protocol;

– OLX;

– Jooble;

– Jobs4Ukraine;

– UAtalents;

– Europa.jobs.

Також можна завантажити на мобільний телефон застосунок ePraca. Він доступний на пристроях із системами Android та iOS. Щодня тут можна знайти близько 70 тисяч вакансій.

Якщо з роботою вже зовсім складно, можна зареєструватися в службі зайнятості. В такому разі українці можуть отримати допомогу по безробіттю, влаштуватись на професійне навчання чи отримати певне фінансування для відкриття бізнесу.

Варто зазначити, що багато польських сайтів з підбору персоналу, такі як Jobs.pl, Gowork.pl або Gumtree.pl, сьогодні намагаються допомогти українцям в пошуку роботи.
Так, наприклад, портал Pracuj.pl почав використовувати українську мову. Щоб українцям знайти тут роботу, потрібно зайти на спеціально створену для них закладку “Praca|Рoбота”. Під поміткою “zapraszamy pracowników z Ukrainy” тут зібрані пропозиції від роботодавців, які бажають працевлаштувати українців.

А популярний сайт OLX створив нову категорію “Dla Ukrainy” і там на спеціальній вкладці “Praca|Рoбота” розміщаються пропозиції роботи для українців, які наразі перебувають в Польщі.

На яку заробітну плату можуть розраховувати українські переселенці в Польщі?

Згідно з пропозиціями, які можна знайти на польських сайтах пошуку роботи, у Варшаві українці можуть розраховувати на заробітну плату від 4 000 до 11 000 злотих в місяць (близько 28 000 – 76 000 гривень), в залежності від посади, кваліфікації та сфери діяльності. Але варто зазначити, що найчастіше розмір заробітної плати вказують до вирахування податків.

У Вроцлаві українські переселенці можуть в середньому отримувати від 4 000 до 11 500 злотих в місяць (близько 28 000 – 80 000 гривень). В Лодзі заробітні плати менші. Тут можна отримувати від 3 000 до 6 000 злотих на місяць (близько 21 000 – 41 000 гривень).

Які вакансії українці можуть знайти в Польщі?
В Польщі жінки, які тимчасово переселилися сюди через війну в Україні, можуть отримати наступні вакансії:

– швачка;

– працівниця в магазин продуктів;

– спеціалістка відділу кадрів;

– контролерка якості;

– асистентка (помічники відділу фінансів, адміністративні помічники з HR тощо);

– вчителька тощо.

Вакансії в Польщі без досвіду роботи, для студентів та пенсіонерів

Навіть якщо у вас немає досвіду роботи, серед вакансій можна знайти пропозиції, які можуть вас зацікавити:

– пакувальники (одягу, цукерок, медичних масок, спаржі, шоколадної пасти тощо);

– робітники в пральню;

– сортувальники (медичних масок тощо);
– комплектувальники замовлень;

– збиральники ягід;

– працівники фізичної праці;

– різноробочі;

– працівники складів;

– прибиральники;
– водії-кур’єри тощо.

Досить багато пропозицій в комп’ютерній сфері та IT:

– адміністратор бази даних;

– комп’ютерний консультант;

– розробник мобільних додатків;

– GeneGlobe MLQ Sales Specialist;
– Java Backend Engineer;

– Senior Fullstack Developer;

– Microsoft Dynamics NAV (Navision) Developer тощо.

Багато роботодавців в цій сфері пропонують працівникам з України дистанційну роботу.

Більша частина переселенців – жінки з дітьми, адже в умовах воєнного стану, який запроваджений в України, чоловікам від 18 до 60 років заборонений виїзд з країни. Але є вийнятки з правил, а тому на сайтах пошуку роботи можна знайти і деякі вакансії для чоловіків:

– будівельники;
– електрики;

– машиністи;

– виробничі працівники;

– монтажники виштувань тощо.

 

Джерело.

Close