facebook

“Я не хочу говорити українською мовою. Якщо ви хочете, щоб люди змінилися, треба з ними добре спілкуватися і не насаджувати свої бажання

Блогерка Раміна Есхакзай вирішила підняти питання стосовно мовної ситуації в Україні. У відеозверненні Есхакзай закликала не вестися на маніпуляції політиків та не нав’язувати свої погляди стосовно мови.

“Я не розумію, чому у вас виникло питання з приводу знання української мови. Я не розумію, чому ви йдете на ці маніпуляції, якими займалися політики. Ви знаєте, вони завжди маніпулюють тим, що болить. Вони хочуть урвати собі більше голосів тим, що викликають у людей емоції. Коли ви починаєте ділити людей на схід України, захід України… Ми все – Україна. Це наша єдина держава. Так, коли живеш в Україні треба знати мову, треба гарно писати українською. Але не можна ділити людей на хороших і поганих, тих, хто спілкується українською і не спілкується нею”, – наголосила Раміна.

Блогерка також зазначила, що мова, віра та релігія вже давно є тригерами для людей.
“Коли ви починаєте ділити людей на схід України, захід України… Ми все – Україна. Це наша єдина держава. Так, коли живеш в Україні треба знати мову, треба гарно писати українською. Але не можна ділити людей на хороших і поганих, тих, хто спілкується українською і не спілкується нею”, – наголосила Раміна.

“Всі ми хочемо миру. Те, що ми будемо між собою сперечатися і казати, що якщо ти зі Сходу, то ти більш винний у війні. А якщо ти на Заході, то ти більше українець. Це лицемірство. Ось ці люди, які сіють ворожнечу, вони українською мовою співпрацюють з окупантами”, – затвердила Есхакзай.

За словами Раміни, коли їй “тичуть”, що вона погана, вона не відчуває себе українкою.

“Я особисто в своїх інтерв’ю розмовляла українською мовою, але коли мені тикають і кажуть, що я погана, ви знаєте, я не відчуваю себе українкою, не відчуваю себе потрібною державі. Я не хочу говорити українською мовою. Тому, що так працює наша психіка. В мене такий психотип, коли кажуть, що я погана, коли мене гноблять, я не стану кращою. Якщо ви хочете, щоб люди змінилися, треба з ними добре спілкуватися і не насаджувати якісь свої бажання. А зробити так, щоби вони самі захотіли перейти на українську, або частково перейти. Це все треба робити з благими намірами”, – підсумувала Есхакзай.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ramina Eshakzai (@raminalalala)

Джерело.

Close