facebook

Вступ у ЄС! Угорщина більше не блокуватиме: уряд країни прозрів. За крок до інтеграції – скоро!

Надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто запевнив, що його країна не блокуватиме членство України в ЄС, коли до цього дійде час.

Про це він сказав в інтерв’ю в ефірі телеканалу “Еспресо”, повідомляє “Європейська правда”.

Посол зробив таке запевнення за власною ініціативою наприкінці розмови, коли запитання про це від ведучого не прозвучало.

“Наприкінці я хочу запевнити вас у тому, що коли почнуть розглядати питання членства України в Європейському Союзі, Угорщина підтримає його”, – сказав Ійдярто.

Раніше в інтерв’ю “ЄвроПравді” заступник глави ОПУ та дипрадник президента Зеленського Ігор Жовква заявив, що наразі до Києва не надходили сигнали з Будапешта про намір Віктора Орбана блокувати рух України до ЄС. Водночас, за даними опитування Flash Eurobarometer, в усіх країнах ЄС, крім Угорщини, більше ніж половина населення підтримує вступ України до Євросоюзу.

В середньому по ЄС 66% вважають, що Україна має приєднатися до блоку в разі готовності. При цьому в 26 країнах з 27 цей показник перевищує 50%, лише в Угорщині такої думки дотримуються 47%. Найбільша частка респондентів, які погоджуються, що Україна має вступити до ЄС, коли вона буде готова, спостерігається в Португалії (87%), за нею йдуть Естонія (83%), Литва (82%) та Польща (81%).

Найбільше незгодних з тим, що Україна має вступити до ЄС, коли вона буде готова, є в Люксембурзі (38%), Греції (37%), Угорщині (36%), Австрії та Болгарії (по 35%), а також на Кіпрі та Словаччині (обидві 34%). Загалом 71% опитаних в ЄС вважає, що Україна є частиною європейської родини, а 89% відчувають симпатію до українців.

Опитування також показало великий консенсус громадян ЄС у всіх країнах-членах на користь відповіді блоку на вторгнення Росії в Україну. Більшість європейців вважає, що з початку війни ЄС проявив солідарність (79%) і був єдиним (63%) та швидким (58%) у своїй реакції. Респонденти широко виступають за непохитну підтримку України та її народу. Зокрема, понад дев’ять із десяти респондентів (93%) схвалюють надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни. 88% європейців підтримують ідею приймати в ЄС людей, які тікають від війни. 80% схвалюють фінансову підтримку, надану Україні.

Джерело.

Close