facebook

Білорусь активізувала війська біля кордону з Україною: знову заговорили про “загрози з боку України та НАТО”

Уздовж кордону Білорусі та України спостерігається активність білоруських військових, мешканці прикордонних областей помітили блокпости, бруствери та бетонні блоки. У Генштабі РБ сказали, що йдеться про “захист від українців та військ НАТО”.

Як у понеділок, 16 травня, повідомило білоруське “Радыё Свабода”, зокрема захисні споруди бачили мешканці Гомельської області. За словами одного з них, на трасі Гомель – Чернігів за два кілометри від кордону з нашою державою встановили бруствери та поставили бронетранспортери, також там насипали пісок.

Там же встановили і блокпости, військові перевіряють документи, а іноді й багажники тих, хто їде до білоруських прикордонних сіл.

Водночас, як пише видання, деякі військові покинули прикордонні райони. Як розповіла мати одного з військовослужбовців, який служить у Слонімській механізованій бригаді, її син провів на кордоні з Україною понад місяць. Проте він уже повернувся додому. За словами жінки, на місце військових наразі прийшли Сили спеціальних операцій.

Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил Білорусі Ігор Король заявив про можливі загрози з боку українських військових та країн НАТО. Він не виключив “провокацій на кордоні”.

Він сказав, що “Україна зосередила близько 10 тисяч військових проти Республіки Білорусь” у напрямку Рівного, а у напрямку Овруча було розгорнуто “американські контрбатарейні станції”.

Крім того, він сказав про нібито велику кількість батальйонних тактичних груп, якої “ще ніколи не було”.

“У Середземному морі та Балтиці створено ударну групу крилатих ракет. На жаль, крилаті ракети не зброя для оборони, це зброя передусім для нападу. Дальність дії цих ракет дозволяє їм вести вогонь по території нашої країни”, – заявив Король.

Раніше начальник Генштабу ЗС Білорусі Віктор Гулевич повідомив, що країна розгортає сили спецоперацій на кордоні з Україною, нібито для протидії можливим загрозам. Він заявив про необхідність термінової “перевірки” двох районів територіальної оборони.

Водночас радник глави Офісу президента Олексій Арестович запевнив, що ймовірність вторгнення військ Білорусі на територію України залишається вкрай низькою. Керівництво сусідньої держави усвідомлює безперспективність такого рішення.

Як повідомляв OBOZREVATEL, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія не повинна сама боротися з розширенням НАТО. Для цього мають згуртуватися та об’єднати зусилля усі країни Організації договору про колективну безпеку.

Джерело.

Close