facebook

росія назвала умови за яких розблокує українські порти

На засіданні ООН представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік заявив, що майже 4,5 млн. тонн зерна заблоковано в українських портах.

“В даний час майже 4,5 млн. тонн зерна застрягли в українських портах і на судах і не можуть бути використані”, – зауважив Фрік.

Крім того, це зерно має потрапити не лише до іноземних споживачів, а й до простих мешканців України.
“Голод не повинен бути зброєю”, – наголосив Фрік і закликав відновити постачання українського продовольства до інших країн, щоб пом’якшити глобальну продовольчу кризу.

Росія відповіла у прогнозований спосіб – зніміть корисні санкції.

“МЗС у відповідь на заклик ООН відкрити доступ до морських портів в Україні заявив, що для цього потрібно розглянути, зокрема, можливість зняття санкцій із Росії”, – пише російське видання РБК.

Як повідомлялося раніше, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вже заговорив про зняття санкцій з калійних добрив росії і білорусі в обмін на те, щоб Москва розблокувала можливість експорту зерна з України через порти Чорного моря.

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав уряд й міжнародні організації діяти спільно в де блокаді українських портів. За його словами, Конгрес вже незабаром виділить додаткове масштабне фінансування, яке буде спрямоване на вирішення продовольчої безпеки, пише РБК-Україна.

Фото: скрін.

Джерело.

Close