facebook

Телевізори, намети та ковбаси: куди і скільки награбованого з України відправили російські мародери (мапа)

З початку вторгнення російські солдати, що воюють в Україні, відправили до рідних міст 58 тонн посилок. Усі вони були прийняті відділеннями СДЕК у прикордонних з Україною містах. Пік активності припав на дні виходу російських військ із міст Київської області, повідомляє видання Медиазона.

За даними журналістів, мародери відправляли посилки із 13 прикордонних пунктів СДЕК. Тільки з міста Валуйки з 21 лютого до 20 травня російські солдати відправили понад 15 тонн підозрілих вантажів. Місто знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною та за 20 кілометрів від самопроголошеної “ЛНР”.

Одночасно з виведенням частини російських військ із Київської області обсяг підозрілих замовлень із прикордонних міст поступово збільшувався. Якщо 26 березня їх було 338 кілограмів, то 29 березня вага перевалила за тонну, а 2 квітня перевищила 2,5 тонни. Пік таких посилок припав на 4 квітня — майже чотири тонни.

Куди відправляли награбоване
У період з 21 лютого по 20 травня найбільше вантажів із прикордонних міст відправили до Москви та Єкатеринбурга — 10,3 і 6 тонн відповідно. Досить багато замовлень було й у Петербург.

Лідером серед приймаючих міст стала Юрга, місто на північному заході Кемеровської області. З прикордоння України близько 5,8 тонни пішло до міста, де мешкає всього 80 тисяч людей.

У Юрзі стоять три великі військові частини: 106-а окрема бригада матеріально-технічного забезпечення, 74-а окрема гвардійська мотострілецька Звенигородсько-Берлінська ордена Суворова бригада та 120-а артилерійська бригада.

Після відведення російських військ із Київської області радник Володимира Зеленського Олексій Арестович опублікував список частин, що стояли у Бучі, Гостомелі та Ірпені; серед них була і 74-та мотострілецька бригада з Юрги.

Видобуток мародерів
У пункті СДЕК у Валуйках були помічені люди у військовій формі, що відправляли кросівки, шини, мікрофон, телевізор, ковбаси та консерви, гітару, намет та багато іншого.

Більше того, 29 квітня о 17:18 до пункту СДЕК зайшов офіцер, судячи з погонів, капітан, який тягнув важку коробку. Усередині був безпілотник, схожий на “Орлан”. Після короткої суперечки – наскільки можна судити з активної жестикуляції – працівниці відділення пішли оформлювати замовлення.

Джерело.

Close