Ми розібралися, які треба знати тонкощі під час реєстрації машини в інших країнах.
Як відомо, від 10 листопада двері нашої країни для “євроблях” зачинені.
Так, якщо раніше можна було розмитнити таке авто за зниженою ставкою або кататися так, сплачуючи невеликий штраф, то тепер – зась! На порушників чекає штраф у 170 тисяч гривень та конфіскація авто. Та перед тим, як автомобілі потрапляють до нашої країни та перетворюються на “євробляхи” та “пригонки”, вони були звичайними, легальними машинами.
ТСН Авто детально розібрався, як у популярних для експорту країнах поставити авто на облік.
Розпочнемо з Німеччини. Ця країна досить популярна у наших автомобілістів. Адже усі знають про ідеальні автобани, якість пального та шалену педантичність німців. Тож хто не хоче звідти собі автомобіль? Досить невеликі ціни на машини зумовлені тим, що їхні власники інколи самі мріють їх позбавитися. Чому? Все просто!
Щоб поставити на облік авто у Німеччині, вам потрібно:
зробити діагностику двигуна на токсичність вихлопних газів (Abgasuntersuchung);
пройти обов’язковий технічний огляд (Hauptuntersuchung);
сплатити усі податки (а їх чимало);
стати до електронної черги, щоб отримати послуги реєстрації.
Ось дивлячись на цей перелік, уявіть, що у вас старенький Volkswagen Golf або BMW 3 серії. То звісно простіше знизити ціну, продати іноземцям та забути про все, як страшний сон.
Звісно, ми не могли забути про Польщу, мабуть, найулюбленішу країна для пригону. Країна європейська, але ситуація з авто тут інша. Тут все закономірно – якщо за автомобіль просять мало, то його стан буде сумнівний. Іноді можна відшукати більш-менш непоганий варіант, але це швидше виняток, аніж правило. Процес встановлення на облік авто тут трохи простіший:
пройти обов’язковий технічний огляд;
сплатити податки;
оформити з продавцем договір “купівлі-продажу”;
приїхати до сервісного центру.
І все, у вас легальний автомобіль на польській реєстрації.
Раніше на вулицях України можна було побачити багато автомобілів з такої країни, як Литва, але вони швидко зникли з доріг. Чому? Все виявилося просто. Для того, щоб продати чи придбати автомобіль, його власник повинен мати спеціальний код. Щоб його отримати, треба задекларувати авто. Та хто це бути робити, якщо авто планують перетворити на “євробляху”? Тож наші бізнесмени одразу відмовилися від цієї ідеї та переключилися на інші країни. Але якщо ви вирішили обрати саме цю країну, тоді ось перелік дій:
пройти обов’язковий технічний огляд;
слатити податки;
оформити з продавцем договір “купівлі-продажу”;
приїхати до сервісного центру.
Латвія теж потрапила до нашого переліку привабливих країн через низькі ціни на автомобілі та дуже лояльну законодавчу базу. Тут у вас не буде проблем з реєстрацією авто. Дії дуже прості та зрозумілі:
пройти обов’язковий технічний огляд;
сплатити усі податки;
стати до електронної черги, щоб отримати послуги реєстрації;
і вже тоді приїхати до сервісного центру.
Якщо ми вже вирушили у той бік нашої земної кулі, давайте розглянемо і Чехію. Для того, щоб тут поставити на облік автомобіль, треба знати деякі тонкощі, як наприклад:
ви повинні заповнити заяву на внесення автомобіля до реєстру транспортних засобів;
отримати технічний паспорт, виданий продавцем автомобіля;
для підтвердження угоди – оформити рахунок-фактуру та договір купівлі-продажу;
у разі лізингу вам знадобиться довіреність від лізингової компанії, завірена у нотаріуса;
обов’язкове страхування відповідальності автовласника, без неї не переоформлять авто;
обов’язкова сплата адміністративного мита.
І ще одна цікава країна для наших співвітчизників – Грузія. Тут все зроблено для людей, і порівняно з Європою, все дуже просто. Поставити авто на облік у Грузії навіть простіше, ніж у нас. Все, що треба:
посвідка чи просто знайомий грузин, який згоден за вас поручитися;
чинний технічний огляд автомобіля (на час пандемії це правило неактуальне);
приїхати до сервісного центру.
Все, ви новий власник автомобіля! Ще одна цікава фішка у Грузії – це розмитнення автомобіля. Приганяєте автомобіль на іноземній реєстрації до Центру реєстрації, на спеціальній панелі вводите всі дані у цифровому вигляді, сплачуєте до каси невеликий податок і ваш автомобіль – повноправний “житель” Грузії. Тільки уявіть, якби таку систему створили в Україні? Кілька хвилин – і ваше авто вже розмитнене, і жодних сертифікацій та проблем, фантастика!
Тож як то кажуть: “хто попереджений, той озброєний”. Тепер у вас точно не буде проблем з автомобілями у перерахованих країнах. Головне – не потрапити до рук шахраїв та робити все в межах закону.