В Україні планується ввести моніторинг і перевірку соціальних виплат
Про це йдеться в законпроекті № 1231.
“Ефективна адресна соціальна підтримка вимагає моніторингу, автоматизації та цифровізації, глибокої аналітики для якісного дизайну програм підтримки сімей. Внаслідок посилення адресності та консолідації фінансового ресурсу”, – наголошується в програмі Кабміну.
Перевіряти будуть інформацію, необхідну для отримання пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.
Моніторинг буде складатися з трьох етапів. Перший буде проводити орган, до якого ви звернетеся за матеріальної виплатою. Наприклад, управління соціального захисту. Вони приймуть заяву, візьмуть всі необхідні для виплати документи, внесуть інформацію в єдину базу і тут же отримають дані з неї.
Другий етап триватиме до тих пір, поки ви отримуєте гроші від держави. Наприклад, якщо зробили покупку на суму від 50 тис. Грн (придбали машину), ця інформація потрапить до реєстру і ви позбудетеся права отримувати субсидію.
Третій етап – перевірка тих, хто вже не отримує гроші від держави. Наприклад, ви знайшли роботу і більше не потребуєте в виплати по безробіттю. Цей етап може тривати протягом трьох років після того, як гроші перестали виплачувати.
Раніше міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що Мінфін і Кабмін не планують знижувати тарифи на комуналку.
В Україні планується введення ринкових цін на енергоресурси. Ринкові ціни – вимога Міжнародного валютного фонду.
За її словами, питання полягає в ринковому освіту тарифів. Вона стверджує, що природні ресурси повинні відповідати їх ціною. Вона повідомляє, що якщо ціна на газ є ринковою, то уряд тим, кому треба допомогти – повинен допомагати через субсидії.